markilux - inteligentna ochrona przed słońcem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
markilux - inteligentna ochrona przed słońcem

Ochrona przeciwsłoneczna balkonów, tarasów i okien to temat, który powraca każdego lata. W szczególności z uwagi na zmiany klimatu. Przynoszą one nam bowiem coraz częstsze okresy niespotykanego upału. Do zapobiegania nagrzewaniu się pomieszczeń najlepiej nadają się markizy sterowane automatycznie. W tym celu producent markilux oferuje wiele modeli, które można obsługiwać za pomocą inteligentnej technologii.

aktualizacja: 2022-08-01 04:40:07

Markizy wyposażone w sterowany bezprzewodowo silnik io mogą być zarządzane za pomocą smartfona lub tabletu. Jest to możliwe dzięki technologii komunikacyjnej "io homecontrol". Nawet modele ze standardowymi silnikami można wyposażyć we wtyczkę bezprzewodową io. markilux używa do sterowania markizami centrali Smart-Home "Tahoma Switch" firmy Somfy. Technologia działania jest dwukierunkowa. Oznacza to, że do nadajnika przysyłana jest informacja zwrotna o tym, czy markiza wykonała jego polecenie. W ten sposób można w dowolnym momencie sprawdzić, czy jest ona rozłożona, czy też złożona.

Osłony te można zintegrować z systemem automatyki domowej, tak by mogły komunikować się z innymi urządzeniami lub z czujnikami pogody. Jeżeli temperatura w ciągu dnia podniesie się, ochrona przeciwsłoneczna rozłoży się od zadanej temperatury. Nie trzeba martwić się silnym wiatrem. Kontrolowana przez system automatyki domowej markiza także złoży się w odpowiedniej chwili. Współdziałanie markiz okiennych i tarasowych można również optymalnie koordynować za pomocą inteligentnych funkcji. W okresie upałów zapewnia to zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniach, a dodatkowo pozwala oszczędzać energię potrzebną do chłodzenia.

Firma powiązana:
markilux

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!