markilux - inteligentna ochrona przed słońcem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
markilux - inteligentna ochrona przed słońcem

Ochrona przeciwsłoneczna balkonów, tarasów i okien to temat, który powraca każdego lata. W szczególności z uwagi na zmiany klimatu. Przynoszą one nam bowiem coraz częstsze okresy niespotykanego upału. Do zapobiegania nagrzewaniu się pomieszczeń najlepiej nadają się markizy sterowane automatycznie. W tym celu producent markilux oferuje wiele modeli, które można obsługiwać za pomocą inteligentnej technologii.

aktualizacja: 2022-08-01 04:40:07

Markizy wyposażone w sterowany bezprzewodowo silnik io mogą być zarządzane za pomocą smartfona lub tabletu. Jest to możliwe dzięki technologii komunikacyjnej "io homecontrol". Nawet modele ze standardowymi silnikami można wyposażyć we wtyczkę bezprzewodową io. markilux używa do sterowania markizami centrali Smart-Home "Tahoma Switch" firmy Somfy. Technologia działania jest dwukierunkowa. Oznacza to, że do nadajnika przysyłana jest informacja zwrotna o tym, czy markiza wykonała jego polecenie. W ten sposób można w dowolnym momencie sprawdzić, czy jest ona rozłożona, czy też złożona.

Osłony te można zintegrować z systemem automatyki domowej, tak by mogły komunikować się z innymi urządzeniami lub z czujnikami pogody. Jeżeli temperatura w ciągu dnia podniesie się, ochrona przeciwsłoneczna rozłoży się od zadanej temperatury. Nie trzeba martwić się silnym wiatrem. Kontrolowana przez system automatyki domowej markiza także złoży się w odpowiedniej chwili. Współdziałanie markiz okiennych i tarasowych można również optymalnie koordynować za pomocą inteligentnych funkcji. W okresie upałów zapewnia to zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniach, a dodatkowo pozwala oszczędzać energię potrzebną do chłodzenia.

Firma powiązana:
markilux

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Odmień swój balkon: proste triki remontowe!
Odmień swój balkon: proste triki remontowe!
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!