Ogrodzenia i mała architektura. Sztuka aranżacji zewnętrznej przestrzeni - inspiracje i pomysły

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 23-28 minut
Ogrodzenia i mała architektura. Sztuka aranżacji zewnętrznej przestrzeni - inspiracje i pomysły

Przedstawiamy Państwu przegląd najbardziej popularnych systemów ogrodzeniowych, które wyróżniają się nie tylko unikalnym wyglądem, ale również wysoką jakością i trwałością.

aktualizacja: 2024-01-23 09:55:01
Joniec®

Ogrodzenia modułowe ROMA Mega

System ogrodzeniowy ROMA Mega zaprojektowany został z myślą o klientach poszukujących ekskluzywnych nowoczesnych form. Duże betonowe bloki modułowe ułatwiają szybkie wznoszenie solidnych konstrukcji. Osiągnięty efekt wizualny to piękne ogrodzenie wzbudzające respekt.

Ogrodzenia modułowe ROMA Nova

Ogrodzenie ROMA Nova to nowoczesny system składany z betonowych bloczków. Ich wygląd i wymiary są nowatorskie i odmienne od większości systemów ogrodzeniowych dostępnych na rynku. To sprawia, że zbudowane z nich ogrodzenie pozytywnie wyróżnia się i nadaje posesji wyjątkowy charakter. Dostępne kolory ogrodzenia ROMA Nova idealnie współgrają z  modną  szarością,  która  wciąż  króluje  w  nowoczesnym  designie.

Ogrodzenia modułowe ROMA Nova
Ogrodzenia modułowe ROMA Nova - zapytaj o produkt

Ogrodzenia modułowe ROMA Horizon

ROMA Horizon to produkt, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów poszukujących prostych form. ROMA Horizon to system bloczków ogrodzeniowych, których ogromną zaletą jest prosty i szybki montaż. Do wyboru są kolory, które doskonale współgrają zarówno z elewacjami w zimnych, jak i ciepłych tonacjach. Intensywne melanże "z lekkim pazurem" nadają otoczeniu wyjątkowy charakter.

Ogrodzenia modułowe ROMA Perfect

ROMA Perfect to ogrodzenie, które idealnie współgra z nowoczesną architekturą domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej. Dzięki technologii SCRATCH kolory ogrodzenia są niezwykle subtelne, wtapiające się w otoczenie. Prosty design i łatwość układania to atuty, które docenią zarówno właściciele posesji, jak i wykonawcy. Ogrodzenie nagrodzone Złotym Medalem MTP 2020.

Ogrodzenia modułowe ROMA Diamond

ROMA Diamond to system modułowych bloczków ogrodzeniowych wyróżniający się charakterystyczną drapaną fakturą powierzchni. Dzięki temu ogrodzenie wyróżnia się, a posesja nabiera wyjątkowego wyglądu. Modułowe bloczki systemu ROMA Diamond pozwalają zbudować rozmaite warianty ogrodzenia dopasowujące się do warunków danej działki i otoczenia.

Ogrodzenia modułowe ROMA Diamond
Ogrodzenia modułowe ROMA Diamond - zapytaj o produkt

Ogrodzenia modułowe ROMA Classic

Ogrodzenie ROMA Classic składa się z elementów o prostym, geometrycznym kształcie. Ogrodzenie to docenią osoby lubiące minimalizm i delikatną ascezę w designie. Z bloczków systemu ROMA Classic można zbudować zarówno klasyczne ogrodzenia z niską podmurówką i wąskimi słupkami, jak i pełne mury, które umożliwiają całkowite odgrodzenie posesji od uciążliwego otoczenia. Ogrodzenie nagrodzone Złotym Medalem MTP 2018.

Ogrodzenia modułowe ROMA Classic
Ogrodzenia modułowe ROMA Classic - zapytaj o produkt

Ogrodzenia łupane GORC® de Luxe

Ogrodzenie łupane GORC® to autorski pomysł firmy JONIEC®. Charakterystyczna łupana powierzchnia oraz wyraziste pionowe i poziome spoiny bloczków tworzą unikalną estetykę słupków i podmurówki. System ogrodzeniowy GORC® to elegancka i efektowna wizytówka domu. Produkt został 3-krotnie wyróżniony certyfikatem Jakość Roku oraz tytułem HOME ZONE Jakość i Niezawodność.

Ogrodzenia łupane GORC® Peak

System ogrodzeniowy GORC® Peak to nowa odsłona kultowego ogrodzenia łupanego. To połączenie sprawdzonej klasyki z modnymi dużymi formatami bloczków. GORC® Peak wyróżnia się swoją wyjątkową i niepowtarzalną kompozycją faktury i barwy. Wymiary bloczków systemu umożliwiają projektowanie unikalnych kompozycji dopasowujących się do  warunków  danej  działki i otoczenia.

Ogrodzenia łupane GORC® Peak
Ogrodzenia łupane GORC® Peak - zapytaj o produkt

Ogrodzenia łupane GORC® Top

Ogrodzenie GORC Top polubią osoby ceniące klasykę i naturalność. Technologia SCRATCH nadaje powierzchni bloczków niezwykłej łagodności. Delikatne melanże kolorystyczne sprawiają, że ogrodzenie jest wizualnym uzupełnieniem otoczenia budynku, a nie jej centralnym punktem. Dzięki charakterystycznej budowie bloczków słupkowych i murkowych ogrodzenie jest bardzo stabilne i trwałe. System GORC® Top to idealne rozwiązanie do wznoszenia wysokich ogrodzeń i murów.

Przęsła betonowe KOMBO®

Elementy / przęsła betonowe KOMBO® są alternatywą dla stalowych, aluminiowych, drewnianych przęseł. Elementy KOMBO® mają rozmaite kształty i rozmiary, co pozwala łączyć je na wiele sposobów uzyskując niezwykle efektowny wygląd ogrodzenia. Betonowe kształtki można również użyć do tworzenia nietypowych rozwiązań architektonicznych w budynkach (barierki balkonów, tarasów, wstawki w ścianach) oraz w ogrodach (murki, obrzeża).

Przęsła betonowe KOMBO®
Przęsła betonowe KOMBO® - zapytaj o produkt

Bloczki elewacyjne TOM

Bloczki elewacyjne TOM mogą być wykorzystane do budowy ścian obiektów różnego typu. Sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym (domki jednorodzinne, wielorodzinne, garaże), jak i w budownictwie przemysłowym (elewacje budynków biurowych, ściany budynków użyteczności publicznej). Charakterystyczna faktura powierzchni nadaje budynkowi indywidualny, niepowtarzalny wygląd.

Płytki elewacyjne PIANO

Płytki elewacyjne i dekoracyjne PIANO doskonale sprawdzają się, jako okładzina ścian zewnętrznych, wewnętrznych, kominów, kominków, murków, itp. Są one solidne i trwałe, a jednocześnie estetyczne i stylowe. Wieloletnia trwałość płytek PIANO pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością regularnego malowania i renowacji ścian.

Bloczki skarpowe RIO

Bloczki skarpowe RIO znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wzmocnienie skarpy, wału lub zbocza. Bloczek w kształcie trapezu z łupanym licem pozwala na ułożenie przeróżnych linii: prostych, kołowych, falistych. Bloczki RIO można również zastosować w ogrodzie jako element dekoracyjny do budowy kwitnących zboczy, klombów, obramowań kwietników czy trawników.

Bloczki skarpowe RIO
Bloczki skarpowe RIO - zapytaj o produkt

Palisady MOGIELICA

Palisady to elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabat kwiatowych.

Palisady MOGIELICA
Palisady MOGIELICA - zapytaj o produkt

Palisady STONE

Palisady Stone, podobnie jak Mogielica stanowią element dekoracyjny, który daje szeroki zakres możliwości aranżacyjnych ogrodowych powierzchni. Charakteryzują się elementem łupanym, który świetnie współgra z roślinnością i architekturą. Wykorzystywane są do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabat kwiatowych.

Gazony

Gazony ogrodowe mogą być świetną ozdobą naszego ogrodu i tarasu. Podobnie jak donice ogrodowe mogą posłużyć do tworzenia rozmaitych aranżacji kwiatowych. Można w nich uprawiać różne rośliny: kwiaty kwitnące, rośliny zielone, byliny i zioła. Zazębiające się profile gazonów zapewniają stabilne poziome połączenie zespalające, co daje możliwość zastosowania gazonów także do budowy betonowego ogrodzenia zewnętrznego lub innej konstrukcji służącej do urozmaicenia terenu.

Gazony
Gazony - zapytaj o produkt

Podmurówki betonowe

Zastosowanie podmurówek betonowych przy budowie ogrodzenia to doskonały sposób na znaczące ograniczenie czasu i kosztów jego budowy. Podmurówki mają wymiary dopasowane do większości dostępnych na rynku paneli ogrodzeniowych z metalu, drewna, itp. Podmurówki betonowe mają także zastosowanie do budowy ogrodzeń z siatki.

Podmurówki betonowe
Podmurówki betonowe - zapytaj o produkt

Kostka łupana

Łupana kostka to materiał, z którego można zbudować estetyczne ścieżki ogrodowe, obejścia domów i garaży. To produkt, który możemy użyć do budowy schodów na taras, małych alejek i placyków. Paleta odcieni umożliwia dopasowanie się do koloru ogrodzenia, elewacji, czy też innego elementu otoczenia domu. Paleta barw obejmuje zarówno jednolite kolory (piaskowy, czarny), jak i melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, vera, bronzyt, getyt). Rozmaite wymiary kostki pozwalają tworzyć niepowtarzalne kompozycje wizualne. Daną przestrzeń możemy wypełnić kostką o jednakowych rozmiarach uzyskując klasyczny, spokojny wygląd. Możemy też wymieszać kostki o różnych wymiarach, co zapewni efekt niepowtarzalności i wyjątkowości.

Kostka łupana
Kostka łupana - zapytaj o produkt

Chodnik łupany

Chodnik łupany, to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kostek brukowych. Niestandardowe rozmiary płytek sprawiają, że zbudowane z nich ścieżki ogrodowe, chodniki czy też małe placyki ogrodowe uzyskują niebanalny wygląd. Materiał, z którego wykonane są płytki chodnika łupanego, to beton barwiony w masie, co oznacza, że kolor nie wyciera się z czasem, a całość zachowuje swoją pierwotną estetykę nawet przy lekkich uszkodzeniach.

Bramy, furtki, przęsła ogrodzeniowe

W firmie JONIEC® dbamy o to, by Klient mógł w kompleksowy sposób dobrać wszystkie niezbędne elementy potrzebne do budowy eleganckiego i nowoczesnego ogrodzenia. Dlatego w naszej ofercie posiadamy szeroki wybór bram, furtek i przęseł ogrodzeniowych. Zarówno stalowych jak i aluminiowych.

Bramy, furtki, przęsła ogrodzeniowe
Bramy, furtki, przęsła ogrodzeniowe - zapytaj o produkt

Skrzynki na listy

Skrzynki na listy wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej to produkt na lata. Skrzynki wbudowane w słupek dają niezwykle estetyczny efekt – na ogrodzeniu widzimy jedynie mały, gustowny panel. Skrzynki są przelotowe, co daje łatwy dostęp do korespondencji od strony domu. Dodatkowym wyposażeniem może być dzwonek lub domofon. Gama kolorów pozwala dopasować się do każdego ogrodzenia.

Lampy

Oświetlenie w subtelny sposób potrafi odmienić dom, ogród i ogrodzenie. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór oświetlenia dostosowanego stylem i funkcjonalnością do znajdujących się w naszym asortymencie ogrodzeń. Posiadamy lampy kinkietowe, elewacyjne, ogrodzeniowe, ścienne oraz inteligentne oświetlenie. Wszystkie lampy są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich niezawodność i solidność. W 2023 roku na rynek zostały wprowadzone nowatorskie Lampy LED BLOCK, pełniące funkcje dekoracyjną i ostrzegawczą, tworząc kompleksowe oświetlenie ogrodzenia. Lampy LED BLOCK doskonale współgrają z systemami ogrodzeniowymi, takimi jak ROMA Horizon, ROMA Perfect, ROMA Diamond oraz ROMA Mega. Ich montaż jest szybki i łatwy, zarówno podczas budowy ogrodzenia, jak i na już istniejącym.

Chemia do betonu

Farba do malowania i renowacji - Farba do malowania i renowacji powierzchni betonowych o bardzo dużej odporności na warunki atmosferyczne, wysokiej odporności na ścieranie i doskonałej przyczepności do podłoża betonowego. Oparta jest na nowoczesnych surowcach gwarantujących najwyższą jakość. Farbę polecamy do odświeżania daszków, które wraz z upływem czasu mogą stracić swój świeży kolor.

Impregnat PROTECT - Impregnat do stosowania na nawierzchniach z betonu i kamienia. Preparat powoduje zwiększenie odporności na zabrudzenia i warunki atmosferyczne, poprawia wygląd nawierzchni, wzmacnia jej kolor, zmniejsza ścieralność. Na okładzinach wapiennych, z piaskowca lub innych skał naturalnych zaleca się wykonanie próby.

Impregnat PROTECT Plus - Impregnat z efektem mocnego przyciemnienia i matowej powierzchni, stosowany do ochrony powierzchniowej bloczków ogrodzeniowych betonowych, prefabrykatów i podjazdów. Produkt charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie oraz poślizg.

Impregnat HYDROFOBOWY - Impregnat posiada doskonałe właściwości ochronne. Stosowany na nawierzchniach z betonu i kamienia. Doskonała hydrofobowość, powoduje zwiększenie odporności na zabrudzenia i warunki atmosferyczne, poprawia wygląd nawierzchni, wzmacnia jej kolor.

Impregnat MASTER - Impregnat na bazie wody, przeznaczony do zabezpieczenia porowatych i chłonnych powierzchni mineralnych, narażonych na działanie wody i trudne warunki klimatyczne. Skutecznie zapobiega powstawaniu wykwitów. Redukuje skłonności do zabrudzeń tworząc przezroczysty, plamoodporny film z efektem wzmocnienia koloru.

Impregnat koloryzujący - jest akrylowo - silikonowym, wodorozcieńczalnym impregnatem ochronnym i dekoracyjnym. Produkt jest dedykowany dla ogrodzeń ROMA Horizon w kolorach białym i grafitowym.

Klej uszczelniacz - Spoiwo do klejenia i uszczelniania bloczków ogrodzeniowych, kamiennych i prefabrykatów. Mocno klejący, jednokomponentowy klej / uszczelniacz poliuretanowy. Posiada dobrą przyczepność do betonu i innych podłoży.

Preparat do wykwitów - Specjalistyczny preparat przeznaczony do skutecznego usuwania wykwitów węglanowych powstających w postaci białych plam i nacieków na produktach z betonu typu: bloczki ogrodzeniowe, okładziny ścienne, elementy skarpowe, gazony. Zalecany jest do oczyszczania powierzchni betonowych przed impregnacją lub malowaniem.

Preparat LBN - Plastyfikator LBN to preparat, który dodajemy do mieszanki betonowej przygotowywanej na miejscu budowy ogrodzenia. LBN nadaje mieszance plastyczności, dzięki której beton dokładnie wypełnia bloczki ogrodzenia. Staranne wypełnienie wnętrza bloczków to gwarancja, że rdzeń betonowy będzie trwały i nie spowoduje pękania słupków i podmurówki.

Kotwa chemiczna - Dwuskładnikowa masa żywiczna, która służy do sklejenia elementów. Szczególnie sprawdza się do solidnych zamocowań, zastępując kołki oraz dyble. Połączenie charakteryzuje się najwyższymi parametrami wytrzymałościowymi, uzyskanymi dzięki wysokiej przyczepności do podłoża i ogromnej twardości. Elementy mogą być kotwione na różnych głębokościach uzyskując wyższe parametry nośności.

Chemia Joniec
Chemia do betonu - zapytaj o produkt

Dlaczego warto wybrać produkty JONIEC®?

Firma JONIEC® to wiodący polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej. Od ponad 30 lat opracowuje własne nowatorskie projekty i wdraża je do produkcji kładąc główny nacisk na innowacyjność i nowoczesność. Czas ten pozwolił na pełne wyspecjalizowanie się w produkcji takich produktów jak: ogrodzenia łupane, ogrodzenia betonowe modułowe, podmurówki prefabrykowane, gazony, palisady, bloczki elewacyjne. Wszystkie produkty spełniają normy i wymagania niezbędne do utrzymania pozycji lidera na niezwykle konkurencyjnym i wymagającym rynku polskim i europejskim.

Logo firmy JONIEC® kojarzone jest z dobrym produktem o wysokiej jakości. Ma to zasadnicze znaczenie, gdyż zadowolony klient jest najlepszą reklamą firmy i produktu. Pomysły na nowe wyroby zawsze oparte są o ciągłą analizę potrzeb klientów, zmieniającą się modę i zainteresowania.

Wysoka jakość produktów została doceniona przez grono wiernych klientów, ale ogromnie cieszy fakt, że została również wyróżniona przez fachowców z branży. Tytuł "Jakość Roku® 2014" został przyznany przez Kapitułę Największego Programu Projakościowego w Polsce firmie JONIEC® za niezmiennie wysoką jakość swoich wyrobów, tytuł "Jakość Roku® Srebro 2016" za projakościowy sposób myślenia oraz stosowanie dobrych praktyk w biznesie oraz Certyfikat HOME ZONE Jakość i Niezawodność dla marki JONIEC®. W 2019 roku przyznano firmie JONIEC® tytuł DOBRA MARKA 2019 w kategorii: POLSCY PRODUCENCI - Ogrodzenia betonowe, natomiast rok później tytuł POLSKA DOBRA MARKA 2020. Firma JONIEC® została również nagrodzona ZŁOTYM godłem - KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI w latach 2020, 2021, 2022 w kategorii "Ogrodzenia". W roku 2021 firma dostała NAGRODĘ KONSUMENTA 2021 oraz SUPER MARKA 2021. W roku 2022 otrzymała certyfikat JAKOŚĆ ROKU® w kategorii PRODUKT za ogrodzenie modułowe ROMA Mega. W 2023 roku przyznano firmie JONIEC® tytuł KREATOR BUDOWNICTWA ROKU 2023.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie www.joniec.pl oraz www.ogrodzenia-joniec.pl.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły