Co należy wziąć pod uwagę, wybierając rodzaj profili do budowy ogrodu zimowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Co należy wziąć pod uwagę, wybierając rodzaj profili do budowy ogrodu zimowego?

Konstrukcję ogrodu zimowego można wykonać z różnych materiałów. Najpopularniejsze jest aluminium, PVC, stali i drewno. Jakie są ich wady i zalety?

aktualizacja: 2022-08-04 08:29:22

Konstrukcje z aluminium - wykonane z niego profile są lekkie i niezbyt szerokie, więc nie blokują dostępu światła. Do ich budowy używa się tzw. ciepłych profili, z wkładką termoizolacyjną. Mogą być lakierowane na dowolny kolor lub zabezpieczone powłokami galwanicznymi. Są odporne na korozję, sztywniejsze, a przy tym droższe od tych z PVC.

Konstrukcje z PVC - plastikowe profile wyróżnia przystępna cena, co wpływa na ich popularność. Ponadto są lekkie, odporne na korozję i łatwe w pielęgnacji. Mogą być barwione w masie lub oklejone folią, imitującą naturalny rysunek słojów drewna. Niestety, mimo że są usztywniane kształtownikami, rozpiętość poszczególnych segmentów jest ograniczona do 2-2,5 m.

Konstrukcje ze stali - profile z tego materiału pozwalają wykonać szkielet o znacznych rozmiarach, ale trzeba je regularnie konserwować, ponieważ są podatne na korozję.

Konstrukcje z drewna - tego typu profile produkuje się głównie z zaimpregnowanego drewna klejonego warstwowo. Nadają się do konstruowania łukowato wygiętych szkieletów. Taka konstrukcja jest jednak masywna i zabiera światło, ponadto wymaga regularnego odnawiania.

Redakcja BD
fot. otwierająca: TS Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!