Czy jako fundament ogrodu zimowego może posłużyć istniejący taras na gruncie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Czy jako fundament ogrodu zimowego może posłużyć istniejący taras na gruncie?

Ogród zimowy najłatwiej zaplanować na etapie budowy domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go również w użytkowanym domu. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać jako fundament istniejącą płytę tarasową.

aktualizacja: 2022-08-04 08:40:52

Konstrukcja musi jednak spełniać kilka wymagań. Najważniejsze, aby miała odpowiednie rozmiary i była wytrzymała. Istotne też, by podłoże było równe, a na tarasie była wykonana izolacja przeciwwodna. W sytuacji, gdy planowanie pomieszczenie ma być ogrzewanie, niezbędna będzie też izolacja termiczna.

Jeżeli taras nie jest idealny, można spróbować dokonać pewnych korekt. I tak gdy jego powierzchnia jest niewystarczająca, można ją powiększyć przez wykonanie dodatkowego fundamentu. Warstwy izolacyjne można łatwo uzupełnić, ale tylko wtedy, gdy poziom tarasu jest obniżony w stosunku do poziomu podłogi domu. W innym przypadku niezbędne będzie skucie wierzchniej warstwy, aby możliwe było położenie izolacji przeciwwilgociowej i minimum 5 cm styroduru. Z kolei różnicę poziomów można zniwelować podkładami pod belką podwalinową.

Redakcja BD
fot. otwierająca: Kwadrum

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Twój grill marzeń z cegieł klinkierowych: Prosty przewodnik w 6 krokach!
Twój grill marzeń z cegieł klinkierowych: Prosty przewodnik w 6 krokach!
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!