Czy jako fundament ogrodu zimowego może posłużyć istniejący taras na gruncie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Czy jako fundament ogrodu zimowego może posłużyć istniejący taras na gruncie?

Ogród zimowy najłatwiej zaplanować na etapie budowy domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go również w użytkowanym domu. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać jako fundament istniejącą płytę tarasową.

aktualizacja: 2022-08-04 08:40:52

Konstrukcja musi jednak spełniać kilka wymagań. Najważniejsze, aby miała odpowiednie rozmiary i była wytrzymała. Istotne też, by podłoże było równe, a na tarasie była wykonana izolacja przeciwwodna. W sytuacji, gdy planowanie pomieszczenie ma być ogrzewanie, niezbędna będzie też izolacja termiczna.

Jeżeli taras nie jest idealny, można spróbować dokonać pewnych korekt. I tak gdy jego powierzchnia jest niewystarczająca, można ją powiększyć przez wykonanie dodatkowego fundamentu. Warstwy izolacyjne można łatwo uzupełnić, ale tylko wtedy, gdy poziom tarasu jest obniżony w stosunku do poziomu podłogi domu. W innym przypadku niezbędne będzie skucie wierzchniej warstwy, aby możliwe było położenie izolacji przeciwwilgociowej i minimum 5 cm styroduru. Z kolei różnicę poziomów można zniwelować podkładami pod belką podwalinową.

Redakcja BD
fot. otwierająca: Kwadrum

Dodaj komentarz

time image
time image
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!