Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2015-09-18 12:18:22
Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

W pierwszym półroczu 2015 r. Libet wypracował 127,2 mln zł przychodów, co oznacza, że Grupa zwiększyła sprzedaż swoich produktów o 8% w skali roku. Spółka po raz kolejny odnotowała wzrost marży brutto na sprzedaży. Libet kontynuuje inwestycje w sieć dystrybucji punktów Platinium zwiększając ich liczbę oraz budując na ich terenie ogrody Libet Design. 

Wzrost przychodów to przede wszystkim efekt akwizycji zakładu w Toruniu oraz konsekwentnej realizacji strategii Grupy. Grupa wypracowała w I półroczu 2015 r. 17,6 mln zł zysku EBITDA z czego ponad 90% w samym II kwartale. Czysty zysk wyniósł 1,4 mln zł – w samym II kwartale Spółka osiągnęła 5,4 mln zł zysku netto.

Libet po raz kolejny odnotował wzrost marży brutto na sprzedaży, która wyniosła w omawianym okresie 20,2% Libet niezmiennie realizuje strategię koncentracji na sprzedaży wysokomarżowych produktów Premium i umacniania się na pozycji krajowego lidera w tym segmencie.

Instalacja domowej elektrowni słonecznej
Panele fotowoltaiczne, gotowy zestaw od znanej firmy Hewalex? Prześledziliśmy cały proces inwestycji w pewnym domu na Dolnym Śląsku.
6:11

Wśród nowości na rok 2015 produkty Premium stanowią ok. 90%. Efektem prowadzonych działań jest wzrost udziału produktów Premium w sprzedaży ogółem do 45%.

Firma powiązana:
Libet

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny