Pasieka ekologiczna Viessmann - już po pierwszym miodobraniu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Pasieka ekologiczna Viessmann - już po pierwszym miodobraniu

W 2021 roku, we współpracy z Fundacją Pszczoła Musi Być (FEPMB), powstała pierwsza pasieka ekologiczna Viessmann. Ule z czerwonym logo marki, znajdujące się na Warmii, są już po pierwszym miodobraniu.

aktualizacja: 2022-08-09 07:15:49

W pierwszym miodobraniu Viessmann udało się uzyskać aż 23 kilogramy miodu, który w obrandowanych słoiczkach będzie przekazywany pracownikom i współpracownikom na uroczystościach z okazji 30-lecia firmy Viessmann. Ważne jest jednak, że pasieka Viessmann prowadzona jest w sposób ekstensywny, czyli nie jest nastawiona jedynie na pozyskiwanie miodu i cele komercyjne. Celem jest przede wszystkim dobrostan pszczół, umożliwienie im jak najlepszego rozwoju i wprowadzanie do środowiska kolejnych rodzin pszczelich.

Wielokrotnie i chętnie angażujemy się w akcje proekologiczne. Troska o środowisko naturalne od lat jest jednym z najważniejszych wyznaczników naszej działalności. Cieszę się, że ta inicjatywa rozwija się i przynosi środowisku faktyczne korzyści, a dzięki naszym ulom przyroda wzbogaci się o kolejne pszczele rodziny. Miód jest do tego tylko dodatkiem, ale muszę przyznać, że bardzo miłym i smacznym - podkreśla Ewelina Bartnikowska, menedżer Działu Marketingu Viessmann.

Pasieka ekologiczna Viessmann
Pasieka ekologiczna Viessmann

W ramach współpracy z Fundacją Pszczoła Musi Być (FEPMB), firma Viessmann i Fundacja Świadomi Klimatu przeprowadziła również akcje edukacyjne, uświadamiające skalę zagrożeń i promujące działania na rzecz zapylaczy, które każdy może podjąć na miarę swoich możliwości. Wśród aktywności Viessmann i Fundacji była również pomoc w zakładaniu łąk kwietnych.

Pszczoła
Pszczoła
Firma powiązana:
Viessmann

Zdaniem naszych Czytelników

time image

02 Wrz 2022, 13:25

Wierzymy, że wspólnie z Fundacją możemy coś zmienić! Zobaczcie co wy możecie zrobić :)  https://www.viessmann.pl/pl/blog/Viessmann-dolacza-do-akcji-pomocy-owadom-zapylajacym.html

time image

11 Sie 2022, 09:18

Bardzo dobra inicjatywa - też zamierzam u siebie w ogrodzie założyć kilka uli   

time image

Gość Pszczelarz z Pasieki Pszczeli Raj

11 Sie 2022, 07:10

Cel szczytny i więcej takich inicjatyw. Na zdjęciu to nie jest pszczoła to trzmiel.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!