Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-06-02 08:41:29
Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional
Najnowsze elektronarzędzie firmy Bosch – bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional umożliwia wywiercenie w betonie do 115 otworów (6 x 40 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora wyróżniając się tym samym najdłuższym czasem pracy w swojej klasie.

Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional
Młot charakteryzuje się ekstremalną wytrzymałością, trwałością oraz efektywnością pracy osiągniętą dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika Bosch EC. Każdy fachowiec zainteresowany sprawdzeniem możliwości nowego elektronarzędzia może, poprzez stronę www.bosch-pro-team.com, przystąpić do programu „Bosch ProTeam” i zgłosić chęć jego przetestowania. Urządzenie jest dostępne w handlu specjalistycznym od maja 2010.

 

Podstawowe parametry techniczne zapewniające wysoki komfort użytkowania nowego młota GBH 18 V-LI to energia udaru wynosząca 1,7 J połączona z niewielką wagą – 2,6 kg. Istotną cechą jest także wysoka sprawność bezszczotkowego silnika Bosch EC, która wynosi aż 80% (dla porównania, sprawność innych młotów z silnikami EC waha się w granicach od 60 – 70%). Oprócz tego silnik Bosch jest trwały, całkowicie bezobsługowy i dodatkowo zabezpieczony przed wnikaniem pyłu.

 

„Przy pracach w miejscach trudno dostępnych i wymagających trzymania urządzenia nad głową najważniejsze stają się: zwarta konstrukcja i niewielki ciężar urządzenia. 285 mm długości w połączeniu z 2,6 kg wagi są gwarancją tego, że nowy młot Bosch GBH 18 V-LI spełni oczekiwania profesjonalnych użytkowników. Elektrycy, instalatorzy oraz fachowcy od prac wykończeniowych często wykonują wymagające zadania w trudnych warunkach.

 

W takich sytuacjach myśli się głównie o własnej wygodzie i bezpieczeństwie nie troszcząc się o wykorzystywane urządzenie. Bosch pamiętając o tym dopilnował, aby nowy młot udarowo-obrotowy zachowywał pełną sprawność nawet po upadku z wysokości dwóch metrów”– mówi Marek Krajewski, Brand Manager odpowiedzialny za sprzedaż niebieskiej linii Bosch w Polsce.

 

Oprócz wymienionych powyżej głównych cech nowy młot posiada wiele dodatkowych, praktycznych funkcji jak np.: zintegrowaną diodę oświetleniową LED, wskaźnik stanu naładowania akumulatora oraz możliwość elastycznego wyboru akumulatorów o napięciu 18 V. System wyboru akumulatorów - „Flexible Power System“ firmy Bosch oferuje wyjątkową możliwość zastosowania dwóch wersji akumulatora w każdej klasie napięcia: o pełnej pojemności 3,0 Ah lub 2,6 Ah zapewniającego dłuższy czas pracy i wysoka moc lub akumulatora Compact o pojemności 1,3 Ah - lżejszego i tym samym gwarantującego większy komfort zastosowania.

Akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium o długiej żywotności

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe stosowane w elektronarzędziach Bosch posiadają ogniwa Bosch Premium o wysokiej gęstości energetycznej, gwarantujące najwyższą wydajność, trwałość i utrzymanie parametrów pracy. Długą żywotność samego akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia natomiast system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Współpracując z elektroniką narzędzia i ładowarki niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem.

 

W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-LI Professional znajduje się 30-minutowa, szybka ładowarka stworzona w technologii Hyper Charge firmy Bosch. Dzięki niej akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Dodatkowo nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Przetestuj nowy młot udarowo-obrotowy w ramach programu Bosch ProTeam

Uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również nowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-LI Professional. Każdy, kto chciałby poznać jego możliwości, może w dniach od 15 maja do 31 lipca 2010 zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tego urządzenia. Na stronie programu zamieszczony jest również dokładny regulamin uczestnictwa.

L-Boxx: doskonałe rozwiązanie systemowe do transportu i przechowywania

Nowy młot udarowo-obrotowy dostępny jest w także nowej walizce systemowej o nazwie L-BOXX. Jest to przemyślany system łączenia i odłączania walizek o dużej uniwersalności, który zapewnia komfortowy transport kilku walizek jednocześnie.

 

Walizki można dowolnie skonfigurować w zależności od potrzeb: w celu przechowywania w porządku urządzeń, osprzętu, materiałów eksploatacyjnych i innych. Tym samym L-BOXX jest bardziej komfortowy niż konwencjonalne walizki, zapewnia utrzymanie porządku oraz wygodny transport, a jego solidna konstrukcja bez problemu wytrzyma obciążenie do 100 kg. Koncepcja walizek L-BOXX powstała we współpracy z firmą Sortimo, wiodącym na rynku producentem wyposażenia pojazdów specjalistycznych i warsztatowych oraz jest stale rozbudowywana o kolejne rozwiązania i akcesoria.

 

Dane techniczne Bosch GBH 18 V-LI Professional
Energia udaru: 0 – 1,7 J
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej: 0 – 4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa: 0 – 1400 min-1
Napięcie akumulatora: 18 V
Ciężar z akumulatorem: 2,6 kg
System montażu narzędzi: SDS-plus

 

W wyposażeniu standardowym znajdują się 2 akumulatory o pojemności 3,0 Ah, szybka ładowarka oraz walizka L-BOXX.

 

Sugerowana cena detaliczna brutto (od maja 2010): - GBH 18 V-LI – 2195 zł

 

{mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny