Jak często wymienia się wodę w basenie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak często wymienia się wodę w basenie?

Odpowiedź eksperta: Z każdego basenu warto raz na dwa lub trzy lata całkowicie spuścić wodę - można skorzystać przy tym z pompy zatapialnej bądź spustu dennego w niecce.

aktualizacja: 2019-09-18 07:25:14

Pusty basen jest okazją do gruntownego oczyszczenia powierzchni oraz przeprowadzenia ewentualnych napraw niecki i/lub elementów instalacji.

Konieczność całkowitego lub częściowego spuszczenia wody w basenie jest także determinowana zimowymi warunkami pogodowymi (jeśli na ten okres jest on wyłączony z użytkowania). Na czas zimy należy w basenach:

  • wyściełanych folią - spuścić wodę do poziomu, w którym skimmery i dysze wylotowe będą odkryte. Opróżnić cały układ filtracyjny z wody, aby uniknąć rozsadzenia orurowania przez zamarzniętą wodę.

    Następnie basen należy zabezpieczyć przykryciem zimowym - plandeką, która w swojej części centralnej jest perforowana i przepuszcza wodę opadową, zatrzymując zanieczyszczenia. Plandekę rozciąga się nad całym basenem (łącznie z kamieniem brzegowym) na specjalnie do tego przygotowanych kotwach;

  • wykładanych płytkami - wodę należy całkowicie spuścić, jeżeli grunt jest suchy, jeżeli zaś podmokły - nie należy tego robić.

Emilia Rosłaniec
fot. Polder

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje