Jak często wymienia się wodę w basenie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak często wymienia się wodę w basenie?

Odpowiedź eksperta: Z każdego basenu warto raz na dwa lub trzy lata całkowicie spuścić wodę - można skorzystać przy tym z pompy zatapialnej bądź spustu dennego w niecce.

Pusty basen jest okazją do gruntownego oczyszczenia powierzchni oraz przeprowadzenia ewentualnych napraw niecki i/lub elementów instalacji.

Konieczność całkowitego lub częściowego spuszczenia wody w basenie jest także determinowana zimowymi warunkami pogodowymi (jeśli na ten okres jest on wyłączony z użytkowania). Na czas zimy należy w basenach:

  • wyściełanych folią - spuścić wodę do poziomu, w którym skimmery i dysze wylotowe będą odkryte. Opróżnić cały układ filtracyjny z wody, aby uniknąć rozsadzenia orurowania przez zamarzniętą wodę.

    Następnie basen należy zabezpieczyć przykryciem zimowym - plandeką, która w swojej części centralnej jest perforowana i przepuszcza wodę opadową, zatrzymując zanieczyszczenia. Plandekę rozciąga się nad całym basenem (łącznie z kamieniem brzegowym) na specjalnie do tego przygotowanych kotwach;

  • wykładanych płytkami - wodę należy całkowicie spuścić, jeżeli grunt jest suchy, jeżeli zaś podmokły - nie należy tego robić.

Emilia Rosłaniec
fot. Polder

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!