Czy warto zagłębiać wannę spa?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy warto zagłębiać wannę spa?

Bardzo często wśród naszych klientów pojawia się chęć wizualnego obniżenia wanny spa. Przyjrzymy się zatem wadom i zaletom takiego rozwiązania, podpowiemy nieco sugestii. Czy zagłębiać? Z punktu widzenia dostawcy i serwisu odpowiedź jest prosta - nie. Z punktu widzenia architektów - zwykle tak. Użytkownik? Ma prawo decydować.

aktualizacja: 2022-03-17 10:07:45

Dlaczego NIE?

Przede wszystkim utrudniony dostęp serwisowy. Sundance® Spas to dobry sprzęt, ale dobry sprzęt też może wymagać naprawy. Dodatkowo, przy zewnętrznych instalacjach problemem mogą być wody gruntowe i opadowe. Co roku przynajmniej jedno urządzenie jest do nas zgłaszane jako zalane. Wanna radzi sobie z wodą od wewnątrz, ale woda z zewnątrz, gdy dostanie się do środka (urządzenie nie może być szczelne), może narobić sporo problemów.

A co z komfortem użytkowania? Trzeba wziąć pod uwagę wchodzenie i wychodzenie z urządzenia. Mało kto zastanawia się nad tym faktem, ale wchodzenie do całkowicie obniżonego spa jest dużo trudniejsze, warto wtedy, np. pomyśleć o poręczy lub obniżyć urządzenie nie całkowicie, a o 40-50 cm. W pełni zagłębione urządzenie to też nieco większe ryzyko przypadkowej kąpieli.

Dodatkowo, przy całkowicie obniżonym spa znika bariera dla zanieczyszczeń, które dużo łatwiej dostają się do środka. Warto przyjrzeć się zatem otoczeniu. Zagłębienie urządzenia to również dodatkowe koszty - niestety nie wystarczy wykopanie dziury. Takie miejsce trzeba odpowiednio przygotować, wyrównać, wydrenować, a także na koniec wykończyć tak, by komponowało się z otoczeniem. To wszystko przy rosnących kosztach materiału i robocizny czasem może być zbliżone do kosztu samego spa.

Wanna spa
Wchodzenie do całkowicie obniżonego spa jest trudniejsze i niesie ze sobą ryzyko przypadkowej kąpieli, fot. Sundance® Spas.

Dlaczego TAK?

Klienci oraz architekci decydują się na to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na estetykę, zwłaszcza, jeśli wanna ma być wewnątrz, w bliskiej odległości od budynku lub na bardzo małej powierzchni - w ten sposób chcąc „osłabić” wizualnie prostopadłościan, jakim jest kompaktowe spa. Za zagłębieniem przemawia również łatwiejsze zsuwanie pokrywy - to, podobnie jak stałe umiejscowienie, jest rzecz, na którą zwraca się mniej uwagi. Natomiast niektórym osobom, szczególnie nieużywającym podnośników, takie rozwiązanie sprawia mniej kłopotu.

Co zatem? Zagłębiać czy nie?

Istnieje jeszcze trzecia opcja. Kompromisem pomiędzy urządzeniem wolnostojącym a zagłębionym jest zagłębienie połowiczne (ok. 40-50 cm). Jeśli zagłębienie ma być całkowite, a z wanny będą korzystać też starsze osoby można rozważyć montaż poręczy ułatwiających wchodzenie. Tak, jak zostało wspomniane wyżej, koniecznie trzeba zadbać o drenaż niecki, aby woda z zewnątrz nie uszkodziła podzespołów urządzenia oraz zabezpieczyć dostęp do urządzenia przed dziećmi - pokrywy są dość sztywne, ale wbiegnięcie na nie może skończyć się źle i dla pokrywy, i dla osoby, która po niej przechodzi.

Niezależnie od decyzji, trzeba pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu zasilania i zabezpieczeń. Na wszystkie szczegółowe pytania odpowiedzą doradcy, więc przed jakąkolwiek decyzją i związanymi z nią przygotowaniami zachęcamy do kontaktu.


sundance.pl
Firma powiązana:
Sundance.pl – PRZEDSTAWICIEL SUNDANCE SPAS w POLSCE – Acti Group Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania