Ultrapol RG 03/35 piana zamknięto-komorowa do izolacji stropów betonowych

Ultrapol RG 03/35 piana zamknięto-komorowa do izolacji stropów betonowych

Piana zamknięto-komorowa od polskiego producenta firmy ULTRAPUR to doskonałe rozwiązanie gdy chcemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. Aż 40% ciepła może być skutecznie zatrzymane w pomieszczeniu gdy zadbamy o prawidłową izolację stropu. Beton praktycznie nie ma żadnych właściwości izolacyjnych, natomiast pianka ma jeden z najniższych współczynników przenikania ciepła. W praktyce, jeżeli betonowy strop o powierzchni 100 m2 pokryjemy 8 cm warstwą pianki poliuretanowej, to w dzień, w którym mamy na zewnątrz 0⁰C, możemy zaoszczędzić ok 250 kWh, co przekłada się na realne oszczędności w budżecie domowym.

Zalety pianki zamknięto-komórkowej

Pianka zamknięto-komórkowa to najlepszy izolator cieplny, ale ma też jeszcze wiele praktycznych zalet. Jedną z nich jest szybkość aplikacji. Piankę nakłada się metodą natryskową i jest to wykonywane przez wykwalifikowane ekipy posiadające odpowiednią wiedzę i sprzęt. Izolacja 100 m2 stropu zajmie jej mniej niż 8h, wliczając w to posprzątanie po pracy.

Sposób wytwarzania piany "in situ" na budowie i metoda jej aplikacji pozwala na dokładne pokrycie wszelkich rur od rekuperacji i uszczelnienie stropu przy ściankach kolankowych czy murłatach. Pianka nie tylko ma niski współczynnik przenikania ciepła, czyli jest dobrym izolatorem, ale też dzięki swojej strukturze zamknięto-komorowej ma wysoki współczynnik oporu dyfuzyjnego, który pozytywnie wpływa na brak utraty ciepła w wyniku konwekcji. Piana zatrzymuje unoszące się ciepłe powietrze, a właśnie w wyniku konwekcji mamy największe straty ciepła

Pianka ma bardzo dużą odporność na ściskanie, można po niej swobodnie chodzić lub pokryć kolejną warstwą betonu posadzkowego. W wielu domach piana ta jest wykorzystywana jako izolacja pod wylewkę. Znakomicie klei się do powierzchni betonu, co daje możliwość aplikacji jej na powierzchnie pionowe (ściany) czy na sufit. Pianę tą też można aplikować na suche drewno i wbrew wielu mitom możemy powiedzieć, że piana wręcz zabezpiecza drewno przed niekorzystnym wpływem wilgoci. Stosuje się ją też natryskując pianę bezpośrednio na blachę. W tym przypadku, oprócz termoizolacji, piana pełni też funkcję antyskropleniową. Ma znikomą nasiąkliwość, czyli tworzy też warstwę hydroizolacyjną.

Jeżeli betonowy strop o powierzchni 100 m2 pokryjemy 8 cm warstwą pianki poliuretanowej, to w dzień, w którym mamy na zewnątrz 0⁰C, możemy zaoszczędzić ok 250 kWh

Gdzie powstaje pianka zamknięto-komórkowa?

Dwuskładnikowa piana poliuretanowa do natryskowej izolacji stropów Ultrapol RG 03/35 wytwarzany jest w Gnieźnie. Posiada atest PZH, znak CE. Produkt ten powstaje w pełni zautomatyzowanym i przeznaczonym specjalnie dla tej produkcji 10-tonowym mieszalniku. Przeszła szereg testów pod względem zgodności ze zharmonizowaną normą europejską i co najważniejsze jest aplikowany przez firmy, które są ekspertami w swojej dziedzinie i posiadają autoryzację producenta.

Sposób wytwarzania piany "in situ" na budowie i metoda jej aplikacji pozwala na dokładne pokrycie wszelkich rur od rekuperacji i uszczelnienie stropu przy ściankach kolankowych czy murłatach

Izolacja z pianki zamknięto-komórkowej = komfort termiczny

Wyżej wymienione zalety pianki poliuretanowej pozwolą Państwu cieszyć się komfortem termicznym, a także korzystnie wpłyną na wydatki związane z ogrzewaniem i klimatyzacją domu.


Dowiedz się więcej na: https://www.ultrapur.pl/!
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz