Jakie zalety mają osłony zewnętrzne w porównaniu z wewnętrznymi?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie zalety mają osłony zewnętrzne w porównaniu z wewnętrznymi?

Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe stanowią lepszą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń niż osłony wewnętrzne. Tworzą barierę termiczną jeszcze przed szybą, czyli na zewnątrz budynku, spowalniają wymianę ciepła i tym samym zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Jednak to nie jedyna przewaga nad przesłonami wewnętrznymi.

Na przykład rolety more Solutions wykonane są z trwałych komponentów, które zapewniają bardzo dobrą termoizolacyjność, ale również ochronę przed hałasem. Lamele rolet wytworzone są z ekologicznie czystego aluminium wypełnionego ciepłą pianką poliuretanową, dodatkowo po obu stronach lameli występują przetłoczenia.

To wszystko wpływa na sztywność i prawidłowe funkcjonowanie przesłony, nawet w przypadku wiatru osiągającego prędkość 113 km/h. Oprócz tego, opuszczona całkowicie w dół roleta jest dodatkowym utrudnieniem dla włamywacza.

Rolety działają na zasadzie całkowitego zasłonięcia lub odsłonięcia okien - inaczej, niż żaluzje fasadowe. Żaluzje mSun pozwalają nam na pełną regulację ułożenia lameli i dostosowanie do własnych preferencji stopnia nasłonecznienia. Poza tym, żaluzje fasadowe mają duży potencjał aranżacyjny. Zamontowane na fasadzie budynku wyglądają nowocześnie, designersko i stanowią oryginalną ozdobę elewacji.

Paweł Lange
Manager produktu
MS więcej niż OKNA
Na zdjęciu otwierającym: Każdy rodzaj osłon może zablokować dopływ nadmiaru światła. Ale tylko zewnętrzne skutecznie chronią przed przegrzewaniem się pomieszczeń. (fot. MS więcej niż OKNA)

Zdaniem naszych Czytelników

Jest jeszcze i ta zaleta, że osłonięte w ten sposób okno zyskuje na trwałości. Szczególnie w przypadku profili z drewna to odczuwalna różnica.

time image

02 Lip 2021, 08:56

i na parterze to chyba też dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem....

time image

02 Lip 2021, 08:51

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Jedno jest pewne, rolety zewnętrzne rozpraszają światło słoneczne i zanim dotrze do szyby już traci energię. Osłony zewnetrzne obniżają temperaturę w pomieszczeniu i dają cień. Osłony wewnetrzne są ...

Jedno jest pewne, rolety zewnętrzne rozpraszają światło słoneczne i zanim dotrze do szyby już traci energię. Osłony zewnetrzne obniżają temperaturę w pomieszczeniu i dają cień. Osłony wewnetrzne są mniej skuteczne w ograniczaniu temperatury w pomieszczeniu.

time image

Gość ciensza

02 Lip 2021, 06:33

U nas idealnie sprawdzają się rolety dzień noc. Zamówiliśmy je na początku roku. Teraz w okresie letnim na prawdę dają dużo cienia.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje