Markizy okienne markilux - upał pozostanie na zewnątrz

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Markizy okienne markilux - upał pozostanie na zewnątrz

Zmiany klimatyczne od kilku lat dają niezwykle gorące lato. W związku z tym, coraz częściej stosuje się w domach klimatyzatory i wentylatory. Jednak zużywają one dużo prądu. Dlatego rozsądniej jest zacieniać duże okna od zewnątrz markizami pionowymi, które zapewnią przyjemny chłód w pomieszczeniach.

aktualizacja: 2021-04-15 05:24:23

Producent markilux oferuje różne modele do każdego rozmiaru okna. Wyroby te można łatwo przymocować do ściany domu lub zainstalować we wnęce okiennej. Szczególnie modele z systemem tracfix, w których rodzaj zamka błyskawicznego prowadzi tkaninę markizy w ramie, zamykają całkowicie okno. Specjalne cząsteczki na powierzchni tkaniny odbijają również niektóre z promieni cieplnych w ciągu dnia.

W celu dobrego wykorzystania efektu chłodzenia, wszystkie okna skierowane na południe powinny być w miarę możliwości zacienione, a otwieranie i zamykanie markizy powinno być regulowane automatycznie. Na przykład za pomocą czujników lub timera. Zintegrowana z systemem inteligentnego domu, ochrona przeciwsłoneczna może być sterowana poprzez aplikację i smartfon. Pozwala to na znaczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Jednocześnie zmniejsza zużycie energii. Wynika to z faktu, że aktywne chłodzenie, zależnie od pożądanej temperatury, może nie być już wtedy konieczne. Przyniesie to nie tylko korzyści w odniesieniu do naszego klimatu, ale również pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Ale markiza pionowa ma też inne zalety: chroni przed oślepiającym światłem i oferuje prywatność bez całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Półprzezroczysta tkanina markizy umożliwia widok na zewnątrz, a wieczorem, po otwarciu okna, wpuszcza chłodne powietrze.

Firma powiązana:
markilux

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje