System uzdatniania powietrza Schüco VentoLife

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-03-16 07:38:44
System uzdatniania powietrza Schüco VentoLife

Smog to dziś powszechne zjawisko w Polsce i dotyczy już nie tylko dużych miast, lecz również stanowi zagrożenie dla mieszkańców małych miejscowości i wsi. Prostym sposobem na zapewnienie zdrowego mikroklimatu w budynku jest zintegrowany z oknami aluminiowymi nowy system Schüco VentoLife.

Trwający wciąż sezon grzewczy przyczynia się do stałego pogorszenia jakości powietrza w szeregu polskich miast. Przekroczenie norm stężenia zawieszonego pyłu PM 10 i PM 25 stwarza zagrożenie nie tylko dla zdrowia alergików czy osób z chorobami układu oddechowego. Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może w dalszej perspektywie doprowadzić do wielu poważnych zachorowań. Dlatego warto zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień.

 

Wyjątkowo ergonomicznym sposobem na zapewnienie zdrowego mikroklimatu jest najnowszy system uzdatniania powietrza Schüco VentoLife o efektywności ƞ>99,5%. Urządzenie umieszczone w subtelnej, wąskiej obudowie może być zintegrowane w pionie lub poziomie z oknami lub fasadami, dzięki czemu pozwala zachować nowoczesną estetykę zarówno wnętrza, jak i elewacji budynku. System jest kompatybilny z aluminiowymi oknami z serii Schüco AWS oraz systemami fasad z serii Schüco FWS.

Niemal 100% efektywność oczyszczania!

Czyste powietrze to jeden z niezbędnych warunków zdrowego życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu oczyszczania powietrza. Schüco VentoLife to innowacyjne rozwiązanie wentylacji i filtracji w jednym, które łączy w sobie czysty design i wysoką wydajność na poziomie 60m3/h. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu, nie zajmuje cennego miejsca w pomieszczeniach, a także nie wymaga ingerencji w architekturę budynku. Certyfikowana przez niemiecki Instytut TÜV technologia Multiple Air Filter zapewnia bardzo wysoką efektywność oczyszczania napływającego do pomieszczenia powietrza nawet przy dużym smogu w ponad 99,5% - nawet z bardzo małych cząstek pyłu o wielkości 1 μm!

 

Oprócz drobin zanieczyszczeń z powietrza zewnętrznego wielowarstwowy filtr zatrzymuje także zapachy, bakterie i szkodliwe lotne związki organiczne, które mogą być emitowane przez np. znajdujące się w pomieszczeniu meble czy wykładziny. W ten sposób rozwiązanie dba kompleksowo o jakość powietrza i zdrowie użytkowników budynku. System jest bardzo łatwy i ekonomiczny w utrzymaniu. Automatyczne rozwiązanie samo sygnalizuje potrzebę wymiany filtra, którą można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy serwisantów.

Bezobsługowo i energooszczędnie

Twórcy systemu VentoLife zadbali o to, by wentylacja i filtracja powietrza szły w parze z maksymalną oszczędnością energii. Starannie przemyślana konstrukcja obudowy gwarantuje szczelność na przenikanie powietrza i wodoszczelność. Dzięki systemowi czujników rozwiązanie regularnie sprawdza takie parametry powietrza jak wilgotność, zawartość cząstek pyłu czy szkodliwych lotnych związków organicznych. W razie potrzeby odprowadza zużyte powietrze z pomieszczenia i filtruje strumień powietrza napływającego z zewnątrz. Za dostarczanie niezbędnej ilości świeżego powietrza odpowiada pracujący w trybie automatycznym zawór „powietrze zewnętrzne / obieg zamknięty”, który przy ekstremalnych warunkach zamyka dopływ powietrza.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny