Budowa lub modernizacja domu - jak budować dla pokoleń?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Budowa lub modernizacja domu - jak budować dla pokoleń?

Budowa lub remont domu to z jednej strony ogromna radość towarzysząca spełnianiu marzeń, z drugiej duży stres związany z podejmowaniem ważnych decyzji, wyborem odpowiednich produktów, pracą wykonawców i kosztami inwestycji. Choć nie zawsze możesz mieć pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli, możesz postawić na solidną stolarkę KRISPOL i zyskać gwarancję spokoju.

aktualizacja: 2021-12-01 09:59:58

Gwarancja spokoju - czym jest i dlaczego warto w nią zainwestować?

Zakup kompletu stolarki, czyli bramy garażowej, okien, rolet zewnętrznych i drzwi wejściowych niewątpliwie przyspiesza proces budowy lub remontu domu. Wybieranie rozwiązań od jednego producenta i skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy pozwala zaoszczędzić czas, a także gwarantuje pełną spójność, zarówno stylistyczną, jak i technologiczną wybranych produktów. Kompleksowe, dobrze przemyślane zakupy to również niezwykle ważna w obecnych, trudnych czasach GWARANCJA SPOKOJU na wiele lat.

Wybierając produkty marki KRISPOL, wiodącego producenta najwyższej jakości bram i stolarki otworowej, stawiasz na doświadczonego i sprawdzonego producenta oferującego innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości energooszczędne produkty spełniające warunki WT 2021. Ponadto korzystasz z profesjonalnej obsługi, fachowego doradztwa oraz serwisu i otrzymujesz długoletnią gwarancję - 7 lat na okna i 5 lat na pozostałe produkty.

Poznaj odpowiedzi na 7 najczęściej zadawanych pytań o drzwi wejściowe, film KRISPOL

Stojąc przed jednym z największych życiowych wyzwań, jakim niewątpliwie jest budowa domu, warto decydować się na rozwiązania, które ułatwią ten skomplikowany proces. Zakup kompletu stolarki od jednego producenta to z pewnością jedno z nich.

Stolarka okienna KRISPOL
Wybierając stolarkę do swojego domu, warto zdecydować się na komplet od jednego producenta, fot. KRISPOL. 

Gwarancja spokoju - zadbaj o teraźniejszość i przyszłość

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała przyszłość? Z pewnością wszystko, o czym teraz tylko marzymy, prędzej czy później stanie się rzeczywistością. Warto więc być świadomym, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych, małych wyborów, zależy świat, w którym będą żyć przyszłe pokolenia.

Stolarka otworowa ma wpływ na użytkowanie budynku i związane z tym wydatki, dlatego decyzja o jej wyborze nie powinna być podejmowana w pośpiechu. Zarówno okna, drzwi, jak i bramy garażowe, powinny przede wszystkim zabezpieczać dom przed włamaniem, chronić przed hałasem z zewnątrz, a także zapobiegać utratom energii cieplnej.

Wybierając stolarkę otworową - okna, drzwi zewnętrzne, bramy garażowe, najlepiej zdecydować się na kompleksowe rozwiązanie oferowane przez jednego producenta. Dzięki temu inwestor uzyskuje fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia, a także jednolitą opiekę gwarancyjną i serwisową.

Komplet energooszczędnej stolarki od KRISPOL to funkcjonalne i podążające za najnowszymi trendami rozwiązania, spełniające wymagania nowoczesnego budownictwa. Mądry wybór najwyższej jakości produktów i dążenie do kompleksowej energooszczędności domu to najlepsza inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu, zwiększy bezpieczeństwo domowników, a także zapewni im większą funkcjonalność użytkowanych przestrzeni.

Okna KRISPOL
Żaluzje fasadowe zamontujmy w oknach od strony południowej, fot. KRISPOL.

Zaprojektuj i użytkuj EKO-logicznie

Prosta konstrukcja na planie prostokąta lub kwadratu to wyjątkowo popularny i ekologiczny trend w budownictwie. Pozwala ona zminimalizować całkowitą powierzchnię przegród, a co za tym idzie ograniczyć straty ciepła. Ogromne znaczenie ma również odpowiednia termoizolacja ścian i dachu, a także dobór stolarki otworowej.

O ile w domach nowo budowanych, dzięki dostępności coraz lepszych rozwiązań materiałowych i instalacyjnych, dość łatwo jest osiągnąć satysfakcjonujący standard energetyczny - o tyle w istniejących budynkach mamy z tym często problem. Z pomocą przychodzi wtedy termomodernizacja budynku, jednak aby mówić o realnych korzyściach nie można ograniczyć się do jednostkowych poprawek.

Przy wyborze kompletu stolarki otworowej zwróćmy uwagę przede wszystkim na wartość współczynnika przenikania ciepła U. W przypadku okien i drzwi balkonowych musi wynosi on co najmniej 0,9 W/m2K, okien połaciowych - 1,1 W/m2K, drzwi - 1 W/m2K, bram - 1,3 W/m2K. W tym miejscu należy podkreślić, że profesjonalny montaż stolarki jest równie ważny, jak dobrej jakości produkt. W przypadku garażu, który jest wbudowany w kubaturę budynku i stanowi jego integralną część warto przemyśleć wybór ciepłego montażu bramy garażowej. Ten innowacyjny system zapewnia lepszą izolację bramy, a co za tym idzie, przyczyni się do większej energooszczędności domu.

Dobry projekt budynku uwzględnia również odpowiedni układ pomieszczeń, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. W południowej, a więc najbardziej nasłonecznionej części domu, opłaca się zlokalizować pokoje, w których domownicy będą najczęściej przebywać. W oknach tych pomieszczeń poleca się również zainstalować żaluzje fasadowe, dzięki którym unikniemy nadmiernego nagrzewania się wnętrz, a jednocześnie zminimalizujemy konieczność korzystania z energochłonnej klimatyzacji. Od północy umieszcza się zazwyczaj kuchnię. Warto zaprojektować w niej duże przeszklenia, aby była jaśniejsza i wydawała się bardziej przestronna.

Okno narożne KRISPOL
Duże przeszklenia sprawdzą się w kuchni, która zazwyczaj znajduje się od strony północnej, fot. KRISPOL.

Odwiedź najbliższy salon KRISHOME i poznaj wszystkie zalety stolarki KRISPOL

Stolarka KRISPOL to odpowiedź na najświeższe trendy świata designu i maksymalna swoboda wyboru. Produkty linii HOME dostępne są w wielu wzorach, a także bogatej i spójnej ofercie kolorystycznej - to ponad 200 wariantów RAL i wiele rodzajów oklein, w tym wyjątkowo modne odcienie antracytu i szarości. Firma KRISPOL nie zapomniała również o miłośnikach drewna dębowego, wprowadzając do swojej oferty okleinę Woodec Dąb Turner, która idealnie odwzorowuje rysunek naturalnego materiału. W przypadku wszystkich okien z portfolio marki możesz zdecydować się na dwa kolory - tak, by dopasować je zarówno do elewacji, jak i wnętrza swojego domu.

Zastosowane w produktach KRISPOL rozwiązania stylistyczne i technologiczne sprawiają, że wybierana stolarka jest nie tylko estetyczna, niezawodna, ale przede wszystkim gwarantuje poczucie bezkompromisowego bezpieczeństwa oraz spokój, jakiego oczekujesz.

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie rozwiązania dla swojego domu? Odwiedź jeden z salonów sprzedaży KRISHOME i przekonaj się, jakie to proste!

Znajdź najbliższy salon na stronie Krispol.

 


krispol.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje