Marka WIŚNIOWSKI z rozwiązaniami proekologicznymi w budownictwie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Marka WIŚNIOWSKI z rozwiązaniami proekologicznymi w budownictwie

W nowoczesnym świecie ekologia to ważny temat, dlatego każda firma stawiająca na rozwój i innowacje powinna mieć swój wkład w dbanie o środowisko naturalne. Jeden z liderów we wdrażaniu takich rozwiązań to polska firma WIŚNIOWSKI. Marka ta jest jedynym polskim członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF) - organizacji promującej efektywność energetyczną i proekologiczne rozwiązania takie jak np. energooszczędność.

aktualizacja: 2019-09-17 12:00:23

Trend i obowiązek. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drzwi, Bram i Przesłon promuje efektywność energetyczną

Już nie tylko wymogi prawne zmuszają inwestorów do poszukiwania przyjaznych środowisku rozwiązań. W ostatnich latach energooszczędność stała się wręcz trendem, za którym podąża coraz więcej osób. Tendencja ta prowadzi nie tylko do budowania ekologicznych budynków, pozwala również na wymierne oszczędności w ich użytkowaniu. Takie spojrzenie na nowoczesne budownictwo promuje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF), którego jedynym polskim członkiem jest firma WIŚNIOWSKI.

Firma WIŚNIOWSKI jako jeden z największych producentów bram, okien, drzwi i ogrodzeń w Europie stale angażuje się w rozwój branży i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF).

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy garażowej? 😁
0:30

Czym jest EDSF?

EDSF to prężnie rozwijające się stowarzyszenie, pozostające liderem w dziedzinie rozwoju produktów, które zrzesza wielu producentów z branży produkcyjnej. Jego rolą jest budowanie świadomości tworzenia bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań, zgodnych z obowiązującym prawodawstwem europejskim i krajowym. Bezpieczeństwo i jakość, a także odpowiedzialność za środowisko to obecnie najważniejsze tematy w branży, poruszane na każdym etapie projektowania i produkcji.

Stowarzyszenie EDSF od jakiegoś czasu pracuje nad etykietą efektywności energetycznej, która ma na celu promowanie energooszczędnych drzwi i bram. Te dwa elementy są kluczowe dla zużycia energii w budynkach. Zoptymalizowane termicznie i dobrze izolowane drzwi i bramy ze zintegrowanym systemem automatyki znacząco wpływają na efektywność energetyczną budynku jako całości, co przekłada się na faktyczne oszczędności energii w całym cyklu życia. Ponadto zapewniają one użytkownikom większy komfort cieplny.

Co zyskuje rynek?

Etykiety efektywności energetycznej umożliwiają porównanie różnych opcji drzwi z punktu widzenia energii, zapewniając tym samym następujące możliwości:

  • klienci mogą podjąć świadomą decyzję o zakupie produktu, który jest najbardziej efektywny z perspektywy ich potrzeb,
  • producenci mogą przedstawić jasne i łatwe do przyswojenia informacje o efektywności energetycznej ich produktów w celu ułatwienia procesu wyboru.

Członkowie EDSF przeprowadzili szereg badań, aby zweryfikować obliczenia wskaźników zawartych na etykiecie efektywności energetycznej. W celu dokonania pomiaru przepływu powietrza wskutek przenikania przez otwarte drzwi lub bramę zbudowano specjalną platformę testową.

Aby przeprowadzić symulację budynku i uzyskać powtarzalne środowisko badawcze, inżynierowie skonstruowali wewnątrz komory klimatycznej komorę mającą symulować budynek i znajdujące się wokół niego powietrze. Wymiary badanego modelu zostały zmniejszone do 1 x 1 m, aby mógł zmieścić się w komorach. Za pomocą 43 czujników wiatru i temperatury zmierzono i uwidoczniono przenikanie powietrza. Zebrane dane pomogą nam udoskonalić algorytm obliczeń. Za pomocą tego narzędzia EDSF udowadnia, że jest jednym z liderów europejskiej branży budowlanej. Na stronie internetowej www.edsfdoorenergy.com można uzyskać więcej informacji i utworzyć konto testowe.

Po co być eko?

Prace, które prowadzi EDSF, są odpowiedzią na zapotrzebowanie europejskich konsumentów, którzy coraz częściej decydują się na budowę energooszczędnego lub pasywnego domu.

Firma WIŚNIOWSKI również jest świadoma tego trendu. Owocem nowoczesnego myślenia o stolarce, są projekty drzwi i okien, które będą znakomitym uzupełnieniem inwestycji, której właściciele chcą zadbać o środowisko. Budynki energooszczędne i pasywne - choć na etapie budowy są droższe od tych tradycyjnych - z czasem "spłacają się" dzięki niskim kosztom użytkowania. Dodatkowo w mniejszym stopniu wpływają na środowisko. Wraz ze wzrostem popularności tego typu rozwiązań, można spodziewać się, że ich ceny coraz częściej będą w zasięgu każdej polskiej rodziny.

Produkty WIŚNIOWSKI dla domów energooszczędnych?

W ofercie polskiej marki WIŚNIOWSKI od lat pojawiają się kolejne produkty, które śmiało mogą być stosowane w budynkach pasywnych lub energooszczędnych. Wysokimi parametrami izolacyjności charakteryzują się m.in. segmentowe bramy garażowe z unikalnym panelem INNOVO (UniTherm i Prime), drzwi CREO, DECO i MB-104 Passive, a także okna aluminiowe i drzwi tarasowe HS.

Tak szeroka oferta pozwala na zakup najlepszych bram, okien i drzwi u jednego producenta. To z kolei szereg zalet, które ułatwiają bezpieczne i komfortowe korzystanie z tych elementów na co dzień.

Firma powiązana:
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny