BENINCA oszczędza energię, automatycznie! Automatyka i efektywność energetyczna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
BENINCA oszczędza energię, automatycznie! Automatyka i efektywność energetyczna

Od 9 maja 2025 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie europejskie, które „ustanawia specyfikacje eko-projektu dotyczące zużycia energii w trybach wyłączenia, czuwania i czuwania przy podłączeniu do sieci przez sprzęt elektryczny i elektroniczny domowego i biurowego zastosowania zgodnie z rozporządzeniem 2023/826 Parlamentu Europejskiego i Rady”.

aktualizacja: 2024-03-12 09:26:22

Co to oznacza?

Rozporządzenie w sprawie gotowości ma zastosowanie do „elementów budynków napędzanych silnikiem” lub urządzeń otwierających lub zapewniających komfort w budynkach, z wyłączeniem urządzeń wentylacyjnych. Zmotoryzowany element budynku wyposażony jest w silnik elektryczny lub siłownik oraz jednostkę sterującą i jest obsługiwany przez użytkownika końcowego za pomocą sterowania przewodowego i/lub bezprzewodowego, za pośrednictwem sieci lub sterowany automatycznie za pomocą czujników;

Wiąże się to z obowiązkiem producentów silników do bram do rozpoczęcia konwersji systemów i technologii stosowanych w automatyce, tak aby były one bardziej energooszczędne.

Benincà jest gotowa!

Już w 2007 roku, dzięki wprowadzeniu funkcji ESA SYSTEM®, Beninca stanęła przed nowym wyzwaniem, patrząc w przyszłość. Od tego momentu cały czas się rozwijamy w tym zakresie i dziś jesteśmy gotowi na różne rozwiązania. Oprócz ESA SYSTEM® wprowadzamy technologie, które gwarantują zmniejszenie wartości absorpcji silników.

Celem jest zagwarantowanie maksymalnej energooszczędności w naszych produktach, zgodnej z nową dyrektywą europejską. Szacunkowy roczny koszt energii użytkowania napędu (w fazie czuwania) z ESA® wynosi około 5 złotych, standardowego napędu od 50 do 100 złotych.

 

Wybrane napędy Beninca z wbudowanym systemem ESA®

Siłowniki do bram przesuwnych:

  • BULL424SW
  • BULL624SW
  • BULL624ESA
  • BULL624TURBO

Siłowniki do bram skrzydłowych:

  • BILL4024 z centralą BRAINY 24+
  • BOB21 z centralą BRAINY 24+
  • BOB30 z centralą BRAINY 24+

Siłowniki do bram garażowych:

  • ROMEO,
  • JIM.3,
  • JIM.3 ESA.TURBO
Dodatkowe informacje i oferta produktowa dostępna w katalogu Beninca oraz na stronie www.beninca.pl
Firma powiązana:
Beninca

Zdaniem naszych Czytelników

04 Dec 2023, 14:15

Komentarz dodany przez Paweł: Ciekawa informacja.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły