Pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca od Wienerberger

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca od Wienerberger

Aby urzeczywistnić marzenia inwestorów o niepowtarzalnych aranżacjach wnętrz i elewacji, Wienerberger wprowadził do swojej oferty pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca, każdy w dwóch formatach, łącząc nieskończone możliwości aranżacyjne z nieporównywalną trwałością ceramiki.

aktualizacja: 2020-04-22 10:13:07

Niepowtarzalne, nowoczesne formaty surowych cegieł zdobiące wnętrza i elewacje domów, pozostają ponadczasowym rozwiązaniem, które szczególnie dziś wpasowuje się w wszechobecny trend industrialnego stylu i minimalistycznych wykończeń. Oryginalne, klinkierowe aranżacje elegancko patynują z wiekiem, przenosząc nas do architektonicznej przeszłości w nowoczesnym wydaniu.

Oprócz znanych już walorów cegieł ceramicznych Terca, warto podkreślić, że nowości Wienerberger, to efekt pracy projektantów i technologów produkcji - nie ma więc dwóch identycznych cegieł, co nadaje elewacji efektu wyjątkowości i oryginalności.

Trwałość i szlachetność cegieł ceramicznych Terca

Budynki wykonane z ceramiki nie tracą na jakości w czasie - starzeją się bardzo elegancko i powoli. Są trwałe, mrozoodporne a także niepalne i odporne na rozprzestrzenianie się ognia. Cechuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, co ma szczególne znaczenie przy budowie domu, który pozostanie w użytku na dziesiątki lat.

Realizacja trójwarstwowej ściany z klinkierem nie jest tanim przedsięwzięciem, jednak wynikające z niego korzyści coraz częściej skłaniają inwestorów do wyboru tego rozwiązania. Klinkier nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, konserwacji, tynkowania czy malowania, co gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji oraz późniejszej renowacji. Cegła ceramiczna jest zdrowym, szlachetnym i naturalnym materiałem, który wraz z upływem lat zyskuje jedynie urokliwy charakter, nie przysparzając żadnych zmartwień inwestorom.

Styl na miarę od Wienerbergera

Nowe modele, które wzbogaciły portfolio marki Terca są dostępne w znanym nam do tej pory tradycyjnym formacie oraz jego dłuższym odpowiedniku (wersja Long).

Ręcznie formowana Fortuna i Fortuna Long o nieregularnej powierzchni w odcieniach zgaszonej czerwieni idealnie sprawdzi się jako elewacja, która nada charakteru międzywojennej zabudowy. Famosa i Famosa Long w odcieniach brązu i szarości sprawdzą się szczególnie na elewacjach budynków nowoczesnych, w których smukły kształt cegieł oraz surowa kolorystyka podkreśli ich wyrazisty charakter. Każda z nowych cegieł jest inna, zatem poszczególne aplikacje gwarantują niepowtarzalny efekt wizualny.

Pozostałe produkty to Lumina, w odcieniach szarości, urozmaiconej ciemniejszymi cegłami ze spiekami węglowymi oraz jasnymi, pokrytymi angobą, Maestra, w której kolorem dominującym jest cynamonowy brąz, oraz Optima z przeważającym ciemnym, zgaszonym brązem. Każda z cegieł w dwóch wersjach, w tym w formacie Long.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje