DuPont Corian na fasadach budynków

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2009-11-20 14:09:26
DuPont Corian na fasadach budynków
DuPont przedstawia nowe zastosowanie wykonanych na wymiar paneli z materiału DuPont™ Corian® na fasady budynków - nowe, wszechstronne, trwałe i eleganckie rozwiązanie, oparte na materiale znanym na całym świecie ze swojej wszechstronności, z łatwością spełnia oczekiwania i potrzeby nowoczesnej architektury.

Innowacyjność oraz bezkonkurencyjne parametry pozwalają architektom i firmom budowlanym na dostarczenie coraz to nowszych rozwiązań projektowych.

 

DuPont™ Corian® łączy wspaniałą estetykę z wysoką wydajnością, co czyni go idealnym wyborem zarówno w przypadku budynków komercyjnych jak i mieszkalnych.

 

Jednolite, wykonane na wymiar panele DuPont™ Corian®, pozwalają na łatwą konserwację i gwarantują odporność na działanie światła UV oraz wysokiej jakości wykończenie z dbałością o detale.

 

Pierwsze, najbardziej znaczące aplikacje z DuPont™ Corian® na fasadach budynków to: Seeko Hotel w Bordeaux; Palais des Congres na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Abidżan; willa na przedmieściach Lizbony, w Portugalii; pawilon dla dzieci w Utrecht, w Holandii; budynek banku w Brorup, w Danii oraz wiele innych obecnie powstających.

Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)

Główne zalety materiału:

 • DuPont™ Corian® można formować do prawie każdego kształtu, jaki projektant sobie wymyśli – od delikatnie zaokrąglonych ergonomicznych biurek po skomplikowane pocięte filary lub ladę recepcyjną na 6 metrów.
 • Materiał DuPont™ Corian® może modelowany poprzez termoformowanie lub może być obrabiany jak drewno w celu uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego. Kanty mogą być zaokrąglone, powierzchnie wygrawerowane lub ze skomplikowanym wzorem, grafika może zostać przeniesiona na materiał dzięki metodzie sublimacji, powierzchnia może zostać poddana obróbce CNC, termicznej lub ciśnieniowej.
 • Elementy DuPont™ Corian® scala się ze sobą za pomocą specjalnych klejów tworzących niewidoczne łączenia, co powoduje, iż projektanci nie są ograniczeni rozmiarami tworzonych projektów. Olbrzymie konstrukcje wydają się być wyrzeźbione z jednego kawałka materiału.
 • Dzięki ponad 100 kolorowej palecie barw, DuPont™ Corian® może być dopasowany do każdej kolorystyki lub stylu – od chłodnych neutralnych pasteli po nasycone i intensywne odcienie. Dodatkowym urozmaiceniem są także kolory o fakturze naturalnych skał jak marmury i piaskowce. W sytuacji potrzeby innego koloru nie znajdującego się w standardowej palecie barw, istnieje możliwość zamówienia indywidualnego.
 • DuPont™ Corian® poprzez możliwość częściowego przepuszczania światła lub półprzezroczystości (seria Illumination) nadaje materiałowi dodatkowy wymiar w momencie jego podświetlenia. Tym samym stał się wymarzonym materiałem projektantów oświetlenia.
 • DuPont™ Corian® prezentuje się wspaniale, ale w połączeniu z innymi materiałami (stal, drewno, szkło czy kamień naturalny), z którymi łatwo go połączyć efekt może być równie ciekawy.
 • DuPont™ Corian® jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wspaniale się sprawdza w miejscach publicznych i przy intensywnym użytkowaniu. Ewentualne rysy czy uszkodzenia są bardzo łatwo naprawialne.
 • Nieporowaty i scalony za pomocą niewidocznych łączeń, DuPont™ Corian® jest bardzo higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości, co zostało potwierdzone certyfikatem niezależnej organizacji niemieckiej LGA QualiTest GmbH.
 • GREENGUARD Environmental Institute (organizacja zajmująca się certyfikowaniem jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych) przyznała materiałowi DuPont™ Corian® wraz z dedykowanymi materiałami używanymi do jego obróbki, certyfikat „GREENGUARD Indoor Air Quality Certified®”, potwierdzający spełnienie przez DuPont™ Corian® restrykcyjnych kryteriów dotyczących emisji związków lotnych w pomieszczeniach zamkniętych. DuPont™ Corian® otrzymał także certyfikat GREENGUARD for Children & Schools Certification(SM), stwierdzający niską emisję związków lotnych z jego elementów zastosowanych jako materiały budowlane, meble oraz systemy wykończeniowe wykorzystywane wewnątrz szkół i przedszkoli.
 • DuPont opracował dwie kolekcje modnych i estetycznych kolorów DuPont™ Corian®, których skład zawiera nawet do 25% materiału uzyskanego z recyklingu
 • Dzięki trwałości, łatwości konserwacji oraz bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych, DuPont™ Corian® można zaliczyć do trwałych i bezpiecznych rozwiązań projektowych. Te właściwości przyczyniają się dodatkowo do łatwiejszego uzyskania certyfikacji LEED® dla budynków (zgodnie z systemem U.S. Green Building Council’s LEED® Green Building Rating System.)

 {mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
DUPONT TYVEK

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny