Listwa do boniowania PVC trójkątna BP11 HTS

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Listwa do boniowania PVC trójkątna BP11 HTS

Firma Bella Plast Sp. z o.o. sp.j. specjalizuje się w produkcji listew i profili wykończeniowych do systemów dociepleń budynków wykonywanych metodą BSO (bezspoinowe systemy ociepleń - metoda lekka-mokra) - ang. ETICS (external thermal insulation composite system) z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna.

aktualizacja: 2022-04-29 05:22:26

Obecnie firma wprowadziła kolejny produkt w postaci listwy PVC do boniowania w kształcie trójkątnej wnęki. Wyrób o nazwie BP11 HTS to typowa listwa do boniowania, która pozwala wykonać w kubaturze warstwy izolacyjnej ozdobny rowek - zwany powszechnie boniowaniem. Tym razem, w odróżnieniu od dotychczas stosowanych listew do boniowania o wnęce kwadratowej – mamy do czynienia z wnęką trójkątną o wymiarach: głębokość 30 mm oraz szerokość u podstawy trójkąta 25 mm. Listwa uzyskała ochronę w Urzędzie Patentowym RP oraz dopuszczenie w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie (ITB).

Montaż BP11 HTS jest analogiczny jak standardowych listew do boniowania o wnęce kwadratowej. W tym celu należy w okładzinie termicznej wykonać rowek o wymiarach większych od listwy BP11 HTS o co najmniej 5 mm, rozprowadzić we wnętrzu rowka klej do zatapiania siatki szklanej, dbając o jego ciągłość na całej powierzchni rowka i zatopić weń listwę do boniowania. Kolejnym krokiem jest wtopienie w klej pasów siatki szklanej, będących częścią listwy do boniowania, oraz przykrycie ich - na zakład od góry - siatką szklaną systemową.

Trójkątny kształt listwy do boniowania BP11 HTS dostarcza nowego, ciekawego narzędzia projektantom elewacji budynków. Mogą być one montowane w tradycyjny sposób, czyli jako poziome bonie - dające optyczny efekt "obniżenia" budynku lub w pionie - optycznie "podwyższając" budynek.

Firma powiązana:
Bella Plast

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje