Schody Prudlik Schody

Dane kontaktowe:
34 372 03 34, 691 529 598
Brzeskiego 2 42-215 Częstochowa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 94739

Porady od Schody Prudlik

Wybór materiału na schody - z jakiego drewna warto je zrobić?
Wybór materiału na schody - z jakiego drewna warto je zrobić?
Drewno dobrej jakości może przetrwać setki lat. To ponadczasowy materiał, który zawsze dobrze wygląda. Używa się go do budowy wielu elementów wystroju wnętrz, w tym schodów. Z jakiego drewna warto je zrobić, tak by wytrzymały codzienną eksploatację i cieszyły nasze oczy niezmiennie pięknym wyglądem?
Czy schody w salonie to dobry pomysł?
Czy schody w salonie to dobry pomysł?
Dawno minęły czasy, kiedy schody chowały się w naszym domu, będąc ukryte w klatkach schodowych. Dziś schody są dekoracją naszych mieszkań, coraz odważniej wpisując się w charakter pomieszczeń, podkreślając styl wyposażenia wnętrz. To, że traktujemy schody jak mebel czy nawet dzieło sztuki - można odnieść takie wrażenie widząc piękne żelazne okucia lub rzeźbione elementy w drewnie - nie jest aktualnie żadną nowością. Aczkolwiek wciąż zastanawiamy się nad miejscem w naszym domu na ulokowanie schodów. Bo schody oczywiście z pewnością potrafią nadać szyku wnętrzom, ale mogą być również przeszkodą w aranżacji wnętrza. Dlaczego?
Z jakiego drewna warto zrobić schody?
Z jakiego drewna warto zrobić schody?
Drewno z samej swojej natury jest piękne i ciepłe, dlatego warto wykorzystać je w aranżacji naszego domu. Schody drewniane mają bardzo wiele ciekawych właściwości odróżniających je od alternatywnych materiałów. Wiele osób wybiera na pokrycie schodów płytki lub inne tworzywa myśląc że przetrwają one setki lat degradując drewno do rangi tworzywa, które nie wytrzyma zbyt długo. To błędne myślenie, drewno dobrej jakości może przetrwać setki lat.
Jakie schody wybrać do domu jednorodzinnego?
Jakie schody wybrać do domu jednorodzinnego?
Budując dom jednorodzinny mamy sporo możliwości wyboru schodów. Wszystko zależy od samego projektu architektonicznego, chociaż bardzo częstym rozwiązaniem jest budowa schodów płytowych, betonowych o biegach prostych lub zabiegowe.