SOPREMA Polska Sp. z o.o. Uszczelniacze, pianki poliuretanowe

Dane kontaktowe:
+48 22 436 93 00
Stefana Batorego 7, Pass 05-870 Błonie
Zobacz firmę w innym dziale: Papy izolacyjne Pianka PIR, PUR, PE

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 9343

Porady od SOPREMA Polska Sp. z o.o.

Buduj zieloną przyszłość: nowoczesne rozwiązania Soprema dla ekologicznych dachów
Buduj zieloną przyszłość: nowoczesne rozwiązania Soprema dla ekologicznych dachów
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i globalnego ocieplenia, budownictwo zrównoważone staje się kluczowym elementem strategii ochrony środowiska. Firma Soprema, lider w dziedzinie rozwiązań dachowych, oferuje innowacyjne technologie, które przyczyniają się do tworzenia bardziej ekologicznych i energooszczędnych budynków. Wśród tych rozwiązań wyróżniają się systemy Cool Roof, Soprasolar oraz dachy zielone, które mają na celu redukcję nagrzewania się powierzchni, zmniejszenie zapotrzebowania na energię a także promowanie zielonej infrastruktury.
Jakie wybrać płyty do termoizolacji podłóg?
Jakie wybrać płyty do termoizolacji podłóg?
Domy, które uzyskały pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2021 roku, muszą spełnić rygorystyczne wymogi Warunków Technicznych 2021. Inwestorzy i wykonawcy najwięcej uwagi poświęcają dachom i elewacji, tymczasem nawet 20% ciepła ucieka przez posadzki. Stosowanie wysokiej jakości rozwiązań do izolacji podłóg jest więc niezbędne. Bardzo dobrym wyborem są płyty TMS firmy Soprema.
Rodzaje i sposoby montażu izolacji dachu płaskiego
Rodzaje i sposoby montażu izolacji dachu płaskiego
Dach płaski należy zaizolować już na etapie budowy budynku, bowiem przyczynia się ona do maksymalizacji efektywności energetycznej budynku i minimalizacji strat ciepła. Dobra izolacja dachu to także najlepsza metoda na uzyskanie dobrze ocieplonej konstrukcji, co przekłada się na wyższy komfort wszystkich przebywających w budynku osób.
Jaki powinien być system izolacji dachu płaskiego?
Jaki powinien być system izolacji dachu płaskiego?
Budowa dachu płaskiego to względnie nowa koncepcja w branży budowlanej - upowszechnił się dopiero na początku XX wieku, jako rozwiązanie konstrukcyjne dla nowo budowanych budynków. Z uwagi na konieczność uzwględnienia niewielkiego spadku (poniżej 10°), tego typu dachy wymagają szczególnie wysokiej  szczelności pokrycia.