Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 140852
Zewnętrzne rolety naokienne Kalima RN / RT

W domach znajdujących się w stanie surowym otwartym, gdy nadproże nie zostało specjalnie ukształtowane, możliwy jest montaż rolet naokiennych KALIMA RN (oraz KALIMA RT, czyli możliwość zabudowy, w domach o węższej grubości murów). Walorem tego typu rolet jest estetyczny i dyskretny wygląd końcowy.

Roletę montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Może zostać dodatkowo jedno- lub obustronnie obudowana lub też pozostać bez zabudowy. Taki sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien. Rozwiązania techniczne Krispol umożliwiają zastosowanie rolet nadokiennych również w oknach przesuwnych - zarówno HST, jak i PSK

Budowa rolety jest dosyć prosta i bazuje przede wszystkim na skrzynce, w której umieszczone są mechanizmy oraz wał roboczy. Elementy widoczne to pancerz oraz prowadnice. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Izolację zapewnia pianka poliuretanowa oraz liczne uszczelki. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym rolety poprawiają współczynnik przenikania ciepła domu. Dlatego też są często stosowane w domach pasywnych i energooszczędnych.

Rolety naokienne - zalety

Rolety naokienne mają wiele zalet. Największą z nich jest wspomniana wcześniej energooszczędność. Poza tym sprawiają, że nawet upalne i bardzo słoneczne dni nie są uciążliwe, ponieważ doskonale chronią wnętrze domu przed promieniami słonecznymi. Analogicznie sytuacja wygląda w zimie, kiedy to rolety ograniczają straty ciepła. Co więcej, w budynkach wyposażonych w duże przeszklenia, rolety pomagają w zachowaniu odpowiedniej prywatności.

Modne rolety okienne - estetyka

Rolety naokienne swoją estetyką znakomicie wpasowują się do każdego rodzaju budownictwa. Szeroka gama kolorów urozmaici każdą elewację oraz pozwoli na dostosowanie do niej barwy rolet. Dzięki roletom okiennym zewnętrznym można niewielkim kosztem unowocześnić każdy budynek

Rolety okienne - nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne rozwiązanie dotyczą przede wszystkim automatyzacji rolet. Inteligentne sterowanie takimi systemami znacząco zwiększa komfort eksploatacji.  Ponadto rolety zewnętrzne naokienne można wyposażyć w systemy antywłamaniowe, kompatybilne z alarmem. Najnowocześniejsze warianty rolet są zdolne do imitacji obecności domowników podczas dłuższego wyjazdu.

Rolety okienne zewnętrzne - cena

Cena rolet okiennych zewnętrznych zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania automatyzacji danego systemu. Ważne są również wymiary okien, które mają być wyposażone w rolety. Oferowane produkty są dostosowane do potrzeb klientów. W ofercie KRISPOL każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od potrzeb czy zasobności portfela.

Pozostałe produkty firmy Krispol
Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA