Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Brevis
Odpowiednia wentylacja każdego pomieszczenia
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.
Brevis
Jak nawiewniki współpracują z innymi urządzeniami energooszczędnymi? - radzi BREVIS
Wietrzenie przez otwieranie okien lub mikrowentylację istotnie zakłóca pracę zaworów termostatycznych umiejscowionych zwykle na grzejnikach pod oknami. Dzieje się tak dlatego, że powietrze wlatuje wtedy do pomieszczenia nisko w bezpośrednim sąsiedztwie zaworów. Strumienie zimnego zewnętrznego powietrza omywając głowicę zaworu sprawiają, że "czuje" on temperaturę zewnętrzną zamiast tej wewnątrz pomieszczenia.
Brevis
Czy okna dachowe powinny być wyposażone w nawiewniki powietrza?
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.
AERECO WENTYLACJA
Jaki system wentylacji wybrać dla instalacji kotła gazowego w kuchni radzi AERECO WENTYLACJA
Ekspert firmy Aereco Wentylacja radzi: Jeżeli zastosujemy kocioł z oddzielnym doprowadzeniem powietrza to nie ma on żadnego wpływu na system wentylacji mieszkania, który możemy dobierać dowolnie. Jednak jeśli kocioł czerpie powietrze bezpośrednio z pomieszczenia w którym jest umieszczony, to konieczne jest zamontowanie tam nawiewników zapewniających bezpośredni dopływ powietrza, jeśli nie jest to możliwe, to do pomieszczeń sąsiadujących z zapewnieniem drogi przepływu (np. przez podcięcie drzwi).
Biuro Handlowe KAJEX − Joanna Ziebura
Montaż parapetów wewnętrznych przedstawia Kajex
Przed przystąpieniem do montażu parapetów należy przygotować płaszczyznę muru, na której będzie osadzony parapet. Płaszczyzna montażowa powinna być wypoziomowana, wyrównana, osuszona i odtłuszczona. Parapet należy wpuścić pod okno 1cm.
Roto Frank Okucia Budowlane
Jakie okna i drzwi wybrać do domu bez barier?
Gdy budujemy dom, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak będzie się w nim żyło za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. By w przyszłości uniknąć kosztownej przebudowy, warto od początku zapewnić sobie wygodne korzystanie z okien i drzwi.
AERECO WENTYLACJA
Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel.
Roto Frank Okucia Budowlane
Jak lekko otwierać duże drzwi tarasowe?
Bardzo duże drzwi tarasowe dodają bryle domu lekkości i lepiej doświetlają wnętrza, ale są też bardzo ciężkie. Dlatego decydując się na nie warto wiedzieć, jaki sposób otwierania wybrać, by skrzydło ważące nawet 400 kg otwierało się tak lekko jak niewielkie okno.
Brevis
W jakich pomieszczeniach jest wymagany montaż nawiewników, a w jakich nie jest zalecany i dlaczego?
Piotr Ćwikilewicz Inżynier rozwoju produktu BREVIS radzi: Sprawy wymogów wentylacji pomieszczeń mieszkalnych reguluje między innymi Polska Norma PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Norma ta stanowi, że system wentylacji powinien zapewniać co najmniej doprowadzenie powietrza zewnętrznego do pokojów mieszkalnych oraz kuchni z oknem zewnętrznym.
Brevis
Dlaczego na poddaszu w lecie występuje wrażenie duszności?
Istnieje kilka przyczyn takiego stanu. Chcąc poprawić klimat poddaszy w lecie należy dążyć do wykorzystania istniejących rezerwuarów "zimna". W dzień (wzorem krajów o klimatach gorących) należy ograniczyć nagrzanie pomieszczeń przez promienie słoneczne używając najlepiej rolety będące po zewnętrznej stronie szyby. W nocy natomiast powinniśmy schłodzić pomieszczenie zatem okno odsłonić aby pomieszczenie "widziało" zimne nocne niebo, wzmóc wentylację aby schłodzić rezerwuary "zimna", które będziemy potrzebować w upalny dzień.
Dobierz perfekcyjne klamki do minimalistycznego wnętrza
Świat nowoczesnej architektury wnętrz wypełniają idee sztuki minimalistycznej. Najważniejszym elementem stała się niczym nie zmącona przestrzeń.
Roto Frank Okucia Budowlane
Jak pozbyć się wilgoci z domu? Radzi Roto!
Para wodna w domu może być groźna. Możemy się jej skutecznie pozbyć wietrząc nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Taki komfort zapewnią nam okna z odpowiednio dobranymi okuciami.
Jaki system wentylacji należy wybrać w przypadku instalacji kotła gazowego w kuchni?
Jeżeli zastosujemy kocioł z oddzielnym doprowadzeniem powietrza to nie ma on żadnego wpływu na system wentylacji mieszkania, który możemy dobierać dowolnie.
AERECO WENTYLACJA
Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel. Materiały do wykańczania wnętrze oraz meble związki, które są niebezpieczne dla osób przebywających w pomieszczeniu.
AERECO WENTYLACJA
Sposoby doprowadzenia powietrza przez okna
Infiltracja przez okna. Wg normy PN-B-03430:1983/Az3:2000P współczynnik infiltracji powietrza "a" przez zamknięte okna i drzwi balkonowe bez zamontowanego nawiewnia powinien wynosić 0,5-1,0 m³ /(m·h·daPa2/3). Dla okien o a<0,3 m³ /(m·h·daPa2/3) powinny być zamontowane nawiewniki powietrza. Teoretycznie można w ten sposób doprowadzić powietrze zewnętrzne.