Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Nowoczesne okładziny ścienne - panele kwarcowe Francesco GUARDI Collezione
Panel kwarcowy Francesco GUARDI Collezione jest nowatorską formą okładzin ściennych stanowiącą doskonałą alternatywę dla naturalnych płyt kamiennych czy ceramicznych. Panele odporne są na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, naprężenia termiczne, zabrudzenia oraz korozję biologiczną. Okładziny są łatwe w montażu, nie obciążają elewacji i nie wymagają specjalnych systemów mocowania.

Adaptacja poddasza nieużytkowego według firmy Paroc
Podczas urządzania nie można zapomnieć o odpowiednio zaizolowanych ścianach, mających niebagatelny wpływ na komfort termiczny i akustyczny domowników.

Jakie płyty zastosować do konstrukcji szkieletowych?
Konstrukcje szkieletowe zyskują coraz większą popularność. Niezwykle ważna jest kwestia termoizolacji, bowiem wykorzystanie właściwego materiału będzie miało wpływ na komfort mieszkania.

Co wybrać - ocieplenie przegrody zewnętrznej metodą ETICS czy tzw. fasady wentylowanej?
Podstawową rolą elewacji jest ochrona cieplna przy jednoczesnym zabezpieczeniu budynku przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ale jest to także walor estetyczny nadający atrakcyjny wygląd i niepowtarzalny charakter danemu obiektowi.

Poprawne ocieplenie poddasza wełną skalną - sprawdzone rady eksperta
Zanim przystąpimy do termoizolacji poddasza użytkowego, musimy dokonać wyboru odpowiedniego materiału ociepleniowego. Czym powinien się charakteryzować idealny produkt? Izolując tę wymagającą część budynku powinniśmy stosować przede wszystkim materiały pewne i sprawdzone, czyli takie, które na rynku funkcjonują z powodzeniem od wielu lat.

Zastosowania wełny w płytach
Wełna mineralna w płytach jest bardzo trwałym materiałem izolacyjnym. Jest odporna na rozciąganie, stosunkowo sztywna i gęsta, dzięki czemu świetnie spełnia swoją rolę. Montowana jest przede wszystkim na ścianach, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Jakie inne powierzchnie warto ocieplić wełną mineralną w płytach?

Jak prawidłowo wykonać montaż nadproża?
W wielu przypadkach, przy izolowaniu nadproży, nie ma technologicznej możliwości wykonania tzw. pustki powietrznej (która ma kluczowe znaczenie w zastosowaniu Aluthermo® np. w dachach).

Wybierz cienką izolację Aluthermo® do ocieplenia ścian w domu, biurze czy magazynie
Aluthermo® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, jest polecana do izolacji ścian, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku. Nie dochodzi wtedy do konieczności pogrubiania ściany na zewnątrz czy znacznej utraty powierzchni użytkowej od środka pomieszczeń. Co istotne, zastosowanie Aluthermo®, nie wiąże się z ryzykiem kondensacji pary wodnej. Oprócz ścian murowanych czy betonowych, izolację Aluthermo® warto zastosować w budynkach szkieletowych lub modułowych. A dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

Ocieplanie domu. Jak wybrać dobrych wykonawców?
O profesjonalizmie ekip budowlanych świadczą: 1. Kwalifikacje oraz znajomość nowych technologii i produktów, 2. Doświadczenie i referencje, 3. Sposób przygotowania i prowadzenia prac.

Co wybrać – ocieplenie przegrody zewnętrznej metodą ETICS czy tzw. fasady wentylowanej?
Od czego zależy wybór konkretnej metody, co należy wziąć pod uwagę decydując się na konkretną technologię?

„Czyste Powietrze” z nowymi dotacjami. Eksperci od termomodernizacji radzą, jak najlepiej je wykorzystać!
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło zmiany w programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie od 2023 roku. Zostaną m.in. zwiększone poziomy dotacji, które pokryją nawet 100 proc. inwestycji związanych z termomodernizacją domów jednorodzinnych. Jak powiedziała minister Anna Moskwa, od stycznia 2023 roku beneficjenci będą mogli liczyć na dofinansowania w kwocie nawet 135 tysięcy złotych. To o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż obecnie.

Ocieplenie domu nigdy nie było prostsze. Pomoże Ci dofinansowanie
Nie czekaj - zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem. Jeśli ocieplisz dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych. Termo Organika na swojej stronie internetowej opublikowała krótki poradnik, dzięki któremu z łatwością przygotujesz wszystkie dokumenty.

Jak oczyścić powietrze z formaldehydu?
ACTIVE CARE to nowoczesna, plamoodporna, ekologiczna i wyprodukowana na bazie najwyższej jakości surowców ceramiczna farba wewnętrzna mająca zdolność pochłaniania wolnego formaldehydu, wydzielającego się np. z mebli, farb i lakierów, paneli podłogowych, wykładzin i dywanów, meblowi oraz innych materiałów budowlano-wykończeniowych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Odporna na zmywanie, o wysokich parametrach kryjących i wydajności.

Jak przykleić lustro za pomocą kleju silikonowego?
Silikon klej do luster to produkt, który pomoże nam przymocować do ściany lustra oraz szklane mozaiki. Jest bezrozpuszczalnikowym, bezbarwnym klejem, dlatego świetnie sprawdzi się także w roli uszczelniacza obrzeży luster. Pokazujemy, jak krok po kroku przykleić lustro do ściany za pomocą kleju silikonowego.

Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka?
Systemy ociepleń elewacji budynków, oparte o płyty styropianowe czy też wełnę mineralną, okazały się być prawdziwą rewolucją początku lat 90-tych w polskim budownictwie. Rynkowy sukces tego typu rozwiązań związany był z faktem, iż ówczesne budownictwo nie gwarantowało odpowiedniej termoizolacji, a docieplenie realnie i znacznie obniżało koszty ogrzewania.