Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz

Czas już zapomnieć o ciężkich drzwiach w siermiężnych ościeżnicach. Na rynku pojawiły się oferty, które temat drzwi wewnętrznych przenoszą w zupełnie nowy wymiar. W miejsce skrzydła zajmującego przestrzeń pomieszczenia możemy wstawić eleganckie przesuwne, chowane modele. Możemy też zastosować bezościeżnicowe drzwi, które znikną wizualnie w płaszczyźnie ściany. Te rozwiązania zupełnie odmieniają design naszych domów i mieszkań. Jakie drzwi warto wybrać?

Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz
ECLISSE POLSKA Drzwi przesuwne chowane w ścianę i drzwi rozwierane ukryte
www.eclisse.pl
ECLISSE POLSKA Drzwi przesuwne chowane w ścianę i drzwi rozwierane ukryte
Dane kontaktowe:
58 531 19 95
ul. Tczewska 4A, Rokitki, 83-112 Lubiszewo

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Drzwi przesuwne - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Minimalistyczne i bardzo eleganckie drzwi przesuwne znane są już od lat. Co oczywiste, we współczesnych wersjach wprowadzone zostały nowe rozwiązania, które nie pozostają bez wpływu zarówno na ich estetykę, jak i funkcjonalność. Rozważając wybór drzwi przesuwnych powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Katalog przesuwnych drzwi chowanych w ścianę firmy ECLISSE - kliknij

Jeśli chcemy wyeksponować ten element wnętrza, warto pomyśleć o drzwiach dwuskrzydłowych lub czteroskrzydłowych, których bardzo zróżnicowane modele ma w swojej ofercie firma ECLISSE. Co warte podkreślenia, nawet czteroskrzydłowe drzwi sprytnie chowają się do dwóch kaset, co znacznie upraszcza ich montaż.

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się np. wtedy, gdy postanowimy stworzyć otwartą przestrzeń z dwóch osobnych pomieszczeń. Szeroko rozsunięte drzwi połączą pokoje, ich częściowe zasunięcie mocno zarysuje podział, a całkowite zamknięcie zupełnie rozdzieli przestrzenie. Skorzystają na tym nawet bardzo małe mieszkania, które odzyskają funkcjonalność przestrzeni dotąd zajmowanej przez skrzydło drzwiowe. Do minimalistycznych wnętrz idealne będą modele bezościeżnicowe z serii SYNTESIS® LINE.

Komfortowe drzwi do wnętrz z oferty Eclisse
Komfortowe drzwi do wnętrz z oferty Eclisse

W kategorii drzwi przesuwnych uwagę zwraca również system CIRCULAR o efekcie sceny teatralnej, z półokrągłą podwójną (lub pojedynczą) kasetą, która umożliwia zastosowanie dwojga skrzydeł łukowych w jednej ścianie. Ten rodzaj drzwi robi piorunujące wrażenie! Drzwi przesuwne mogą znaleźć zastosowanie także w przypadku pomieszczeń gospodarczych bądź garderoby. Wtedy warto zdecydować się na bardzo dyskretne drzwi jednoskrzydłowe.

Drzwi ukryte w ścianie

Tam są drzwi! - sformułowanie kojarzone najczęściej z wypraszaniem niewygodnego gościa, tym razem zyska zupełnie nowe znaczenie. Tam, czyli gdzie? - chciałoby się zapytać, w kontekście modeli drzwi ukrytych w ścianie z oferty ECLISSE. Choć są otwierane w sposób tradycyjny, mają nowatorskie zawiasy ukryte w aluminiowej ościeżnicy.

Wystarczy pomalować drzwi na kolor ściany, by zupełnie znikły w jej powierzchni, tworząc jednolitą, harmonijną całość. Oczywiście, można pójść inną drogą i wyeksponować ten element wnętrza, decydując się na skrzydło pomalowane kolorami z palety RAL bądź ozdobione wykończeniami lub nadrukami – wszystko zależy od inwencji projektanta i inwestora.

Wszystko czego potrzebujemy, aby skompletować cały zestaw drzwi przesuwnych i rozwieranych - dowiedz się więcej

Warto przy tym zwrócić uwagę na doskonałą jakość ram tego typu drzwi. Ościeżnica wyprodukowana została z aluminium a do tego zaprojektowana w taki sposób, który zapobiega pęknięciom.

Ościeżnica niczym rama obrazu

To kolejny pomysł na to, jak wyeksponować piękno drzwi firmy ECLISSE. W modelu ECLISSE 40 rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną ozdobę. Efekt spotęgowany jest przez nachylenie elementów ościeżnicy pod kątem 40 stopni a także eleganckie ozdobne profile z anodyzowanego aluminium, które otaczają drzwi niczym rama obraz.

Komfortowe drzwi do wnętrz z oferty Eclisse
Komfortowe drzwi do wnętrz z oferty Eclisse

Takie efektowne rozwiązanie wyrosło na gruncie pomysłu dwóch wyjątkowych włoskich projektantów - Francesco Valentini i Lorenzo Ponzelli i nawiązuje do klasycznych konstrukcji antycznych. Wybierając drzwi należy również zastanowić się nad tym, czy w ich sąsiedztwie nie będzie konieczności zamontowania elementów elektrycznych, takich jak kable czy włączniki.

Gdzie kupić drzwi z oferty Eclisee - sprawdź

Jeśli planujemy ich montaż, warto zastanowić się nad kasetą LUCE ościeżnicową lub bezościeżnicową z oferty ECLISSE, która zaprojektowana została właśnie z myślą o bezproblemowym poprowadzeniu okablowania.

źródło i zdjęcia: Eclisse