Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Drzwi wewnętrzne i wewnątrzlokalowe

Drzwi przesuwne czy otwierane tradycyjnie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Budując dom lub adaptując wnętrze do użytku poszukujemy niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które podnosiłby komfort użytkowania przestrzeni, a jednocześnie były estetyczne i eleganckie. Jedną z takich kwestii stanowią drzwi. Warto, aby nie były one przypadkowym wyborem. Należy przeanalizować, w których miejscach zastosować drzwi otwierane tradycyjnie, a gdzie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne chowane w ścianę. Jednym z ekspertów w tym temacie jest producent drzwi przesuwnych chowanych w ścianę oraz drzwi rozwieranych ukrytych - firma ECLISSE Polska.

ECLISSE w swojej ofercie produktowej posiada kilkanaście propozycji związanych z drzwiami wewnętrznymi. Eksperci firmy od kilkudziesięciu lat stale opracowują rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu użytkowania drzwi, a jednocześnie będące odpowiedzią na poszukiwania nowych trendów w architekturze wnętrz.

Bogata gama drzwi przesuwnych chowanych w ścianę umożliwia użytkownikowi swobodne dokonanie wyboru modelu jaki będzie odpowiadał wymogom w jego pomieszczeniach. Pośród produktów znajdziemy drzwi przesuwne mogące stanowić główny aspekt wystroju wnętrza, np. drzwi dwuskrzydłowe, ale też takie, które są bardziej dyskretne – drzwi jednoskrzydłowe – sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (łazienki, garderoby, spiżarki, schowki). Innym z kryteriów wyboru może być rodzaj aranżacji przestrzeni.

I tak do klasycznych pomieszczeń ECLISSE zaoferuje drzwi w kasecie ościeżnicowej - wymaga ona zamontowania drewnianych ościeżnic i listew maskujących oraz do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, do których zaoferuje gamę SYNTESIS® LINE - drzwi bezościeżnicowe. Jeżeli chcemy pozostawić szerokie przejście pomiędzy pomieszczeniami wybór powinien paść na kasetę teleskopową pojedynczą lub podwójną.

Drzwi teleskopowe umożliwiają swobodne łączenie lub dzielenie sąsiednich pomieszczeń. Ważnym elementem w podejmowaniu decyzji o drzwiach jest określenie, co będzie znajdowało się w ich pobliżu. Jeżeli w okolicy drzwi będzie konieczność zamontowania elementów elektryki (kable elektryczne, informatyczne, włączniki oświetlenia, kinkiety świetlne) ECLISSE ma kasetę LUCE ościeżnicową i bezościeżnicową, której konstrukcja jest opracowana z myślą o bezproblemowym poprowadzeniu okablowania.

Ważne jest też aby ocenić kolizyjność funkcjonowania drzwi w sąsiadujących pomieszczeniach. Zastosowanie drzwi chowanych w ścianę eliminuje ten problem. Jeżeli nie zdecydujemy się na drzwi przesuwne, a poszukujemy niestandardowego rozwiązania propozycją ECLISSE są drzwi rozwierane ukryte – licujące się ze ścianą.Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest montaż skrzydła drzwiowego na ościeżnicy „zatopionej” w ścianie i zamaskowanych zawiasach. Wykonanie drzwi w kolorystyce ściany gwarantuje ich niemal całkowite zespolenie. Drzwi stają się niewidoczne.

Drzwi przesuwne Eclisse
Drzwi przesuwne Eclisse

Zupełną nowością na rynku są drzwi rozwierane ECLISSE 40. Produkt eksponuje ościeżnicę: rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną lecz widoczną ozdobę. Nie stanowi już wyłącznie elementu technicznego i funkcjonalnego, a przeistacza się w element ozdobno-wykończeniowy. Nachylenie elementów ościeżnicy pod kątem 40 stopni nadaje ścianie wrażenia głębi, za którą kryją się licowane drzwi.

Zobacz gdzie możesz kupić drzwi z oferty firmy Eclisse

Ozdobne profile z anodyzowanego aluminium otaczają drzwi niczym rama obraz. Wszystkie produkty ECLISSE można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymogów sytuacyjnych. Opracowane są z myślą o eliminacji problemów jakie mogą zaistnieć podczas budowy lub adaptacji pomieszczeń. Od lat ECLISSE jest synonimem nowoczesności i wysokiej klasy produktów. Stawia na jakość, łatwość montażu oraz elegancję.

źródło i zdjęcie: Eclisse

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum