Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Funkcjonalna łazienka na poddaszu - praktyczne porady

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Pomieszczenia na poddaszu niewątpliwie mają swoje zalety. Nie ma przecież nic lepszego od łazienki pełnej słonecznego światła, a wieczorna kąpiel z widokiem na rozgwieżdżone niebo to gwarancja na 100% relaks. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Otóż największym problemem w aranżacji łazienek na poddaszu są SKOSY! Nawet najlepsi projektanci wnętrz mają problem z zaprojektowaniem funkcjonalnej, a przy tym eleganckiej łazienki. Co, jeżeli jeden z kluczowych problemów, jakim jest dobór odpowiedniej wanny może zostać rozwiązany?

Firma Luxum od lat tworzy umywalki i wanny na wymiar. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do piękna tworzy niepowtarzalne realizacje. Każda wanna wytwarzana w manufakturze Luxum to gwarancja efektownego wyglądu, a przede wszystkim jakości i funkcjonalności.

Wygoda i komfort użytkowania są podstawowymi aspektami przy projektowaniu idealnej wanny. Dlatego warto poświęcić swój czas i stworzyć wannę, która nie tylko będzie idealna pod kątem rozmiaru, ale spełni wszelkie oczekiwania użytkowników.

Wanny LUXUM idealnie dopasowane do Twojej łazienki - sprawdź ofertę

Wanna na poddaszu według preferencji klienta

Projektując łazienkę na poddaszu, należy uwzględnić kilka kluczowych kryteriów, o których należy pamiętać już na etapie projektowania i planowania przestrzeni. Warto zauważyć, że standardowe wymiary wanien z tak zwanych "sieciówek" wahają się od 40 cm do 60 cm szerokości i 170 cm długości. Dlatego warto zaprojektować wannę od podstaw. Nie jest to nic trudnego, jeżeli do swojej dyspozycji mamy osoby posiadające fachową wiedzę i umiejętności.

Wanna na wymiar Luxum
Wanna na wymiar Luxum

Luxum tworzy projekty na zasadzie współtworzenia z klientem i z jego architektem, dzięki czemu zawsze powstają projekty nietuzinkowe i dopasowane do preferencji danej osoby. Awangardowe pomysły i nietuzinkowe projekty zawsze mogą zostać zrealizowane, gdyż dla marki Luxum nie ma żadnych barier w aranżacji wnętrz.

Wykorzystując możliwości, jakie daje nam Luxum, nie musimy martwić się o to, że nasza wymarzona wanna nie będzie pasować do łazienki. To, jaką wannę sobie wymyślimy, zależy już tylko od naszego gustu.

Jaki typ wanny wybrać na poddasze?

Zazwyczaj w łazienkach na poddaszu centralne miejsce zajmuje wanna. Należy więc zadbać o to, by pełniła między innymi funkcję reprezentatywną i miała oryginalny design zgodny ze stylem właściciela. Do łazienek na poddaszu zwykle wybiera się spośród trzech kategorii wanien:

  • wolnostojące,
  • przyścienne,
  • narożne.

Wanna wolnostojąca to idealny wybór do wnętrz luksusowych. Umieszczona w centralnym punkcie nada wnętrzu unikatowego charakteru. Dodatkowo sprawi, że każda kąpiel będzie niezapomnianym przeżyciem. Z reguły wanny wolnostojące są owalnego lub prostokątnego kształtu, jednak nie trzeba ściśle trzymać się tej reguły. Warto podkreślić, że dominującym kolorem wśród tego typu wanien jest biel, jednak marka Luxum umożliwia również stworzenie stworzenie wanny z betonu architektonicznego, który nada całemu wnętrzu ponadczasowej elegancji.

Aby wykorzystać wszystkie możliwości przestrzenne łazienki, należy zwrócić uwagę na wanny narożne. Jest to rozwiązanie często spotykane, dzięki któremu wanna nie zajmuje dużo miejsca. Czy wanna narożna może być wygodna? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza jeżeli jest możliwość stworzenia wanny z hydromasażem. W Luxum każda wanna stworzona na wymiar może zostać wyposażona w systemy hydromasażu dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Wanna na wymiar Luxum
Wanna na wymiar Luxum

Wanna przyścienna to idealne rozwiązanie do łazienek, w których występują licznie skosy. Dzięki takiej aranżacji zyskamy dodatkową wolną przestrzeń. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie do łazienek o małej powierzchni. Wanna przyścienna może być efektownym pomysłem, gdy mamy możliwość wyboru koloru. Nietuzinkowe kolory to dobra koncepcja dla ludzi z ogromnym poczuciem stylu i dużą kreatywnością. Luxum jest marką, która nie boi się awangardowych pomysłów, dlatego daje możliwość wyboru koloru, kształtu, struktury i rozmiaru wanny.

Niezależnie od tego, jaką wannę wybierzemy do łazienki na poddaszu, bardzo ważnym aspektem jest jej funkcjonalność. W związku z tym Luxum stawia przede wszystkim na jakość i dzięki wiedzy tworzymy wanny doskonale wyprofilowane z zindywidualizowanymi rozwiązaniami.

źródło i zdjęcie: HOMSA

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum