Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Farby, emalie, systemy dekoracyjne

Dziecięcy kącik pobudzający wyobraźnię

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Własny pokój gra niezwykle istotną rolę w świecie dziecka - to jednocześnie jego azyl, ale też miejsce szalonych zabaw. Stworzenie pełnego ciepła i kreatywności kącika dla młodych domowników nie musi być trudne - wystarczą do tego odrobina inspiracji i bogactwo kolorów farb Tikkurila.

Farba tablicowa Tikkurila Liitu w kolorze F336 Marshmallow

Chyba każde dziecko marzy o tym, by móc nanieść swoje rysunki bezpośrednio na ścianę. Z farbą tablicową Tikkurila Liitu ta fantazja może się spełnić! Przekształcenie czterech kątów w ogromną przestrzeń do ulubionych zabaw zapewni dzieciom wiele godzin rozwijającej rozrywki.

Farba tablicowa TikkurilaLiitu w kolorze F336 Marshmallow

Dzięki zastosowaniu tablicówki w delikatnym kolorze F336 Marshmallow wprowadzimy do pokoju przyjemną aurę, sprzyjającą poczuciu bezpieczeństwa i swobody. Wesołe dekoracje, takie jak huśtawka czy dywanik z nadrukowanym torem wyścigowym dadzą dzieciom ogrom frajdy bez miejsca na nudę.

Głęboki odcień butelkowej zieleni M368

A może pokój w stylu zaczarowanego leśnego królestwa? Jeśli nasza pociecha lubi przyrodę, możemy śmiało zaprojektować przestrzeń nieco tajemniczą i stymulującą zmysły. W takim pomieszczeniu w roli tła doskonale sprawdzi się głęboki odcień butelkowej zieleni M368, który sprawi, że nasze dziecko poczuje się jak podczas rodzinnego wypadu do lasu.

Głęboki odcień butelkowej zieleni M368 Tikkurilla

Nawiązujące do tematu dodatki z motywem lisa, jak np. kosz na zabawki czy Przytulanka służąca za poduszkę to pomysł na połączenie funkcjonalnych elementów dziecięcego pokoju z poprawiającą samopoczucie stylistyką.

Stonowane i neutralne kolory Space z palety Tikkurila Optiva White

By stworzyć dziecku cztery kąty sprzyjające pobudzeniu wyobraźni, możemy też sięgnąć po klasyczne rozwiązania. Stonowane i neutralne kolory, jak Space z palety Tikkurila Optiva White pozwolą wyciszyć się i skoncentrować, zachęcając najmłodszych do otwartego patrzenia na świat.

W pokoikach dziecięcych urządzonych w ten sposób dobrym uzupełnieniem będą proste i minimalistyczne meble wykonane z naturalnego drewna. Przypominająca dach rama łóżka będzie świetnym miejscem do zawieszenia wesołych girland i pomponów, zaś urocze złote gwiazdki na ścianie pomalowane perłową farbą Tikkurila Taika Pearl Paint będą dekorować pokój w dzień, zaś w nocy - jeśli nałożymy na nie dodatkowo fluorescencyjny laserunek TaikaGlow - rozbłysną na ścianie niczym prawdziwe gwiazdy na niebie w bezchmurną noc.

źródło i zdjęcia: Tikkurila

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum