PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Zawory termostatyczne

Zawory termostatyczne Eclipse. Zrównoważona instalacja grzejnikowa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych wpływa na komfort użytkowania i w istotny sposób zmniejsza zużycie energii cieplnej. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie termostatycznych zaworów grzejnikowych Eclipse. Tajemnica tkwi w technologii AFC.

Innowacyjna technologia AFC

Innowacyjna technologia AFC (Automatic Flow Control) z automatyczną regulacją przepływu, zapewnia równoważenie instalacji centralnego ogrzewania nawet w trudnych do obliczeń warunkach. Wymagany przepływ może być ustawiony bezpośrednio na zaworze.

Ustawiony przepływ nie będzie przekroczony nawet w przypadku zmian obciążenia w systemie, kiedy inne zawory w systemie będą zamknięte lub w trakcie rozruchu porannego. Zawór kontroluje przepływ niezależnie od zmian ciśnienia różnicowego w instalacji. W efekcie nie ma wymogu wykonywania skomplikowanych obliczeń w celu ustalenia właściwej nastawy.

Eclipse - ustaw raz i zapomnij

  • Nastawa do wartości obliczonej jest uzyskiwana poprzez obrót elementu z podziałką cyfrową do wymaganej pozycji za pomocą kluczyka nastawczego.
  • Jeśli przepływ przez zawór usiłuje wzrosnąć, to na wskutek wzrostu ciśnienia następuje ruch elementu regulacyjnego, który automatycznie zmniejsza prześwit zaworu, co pozwala utrzymać przepływ na stałym poziomie.
  • Jeśli przepływ spada, element regulacyjny cofa się zwiększając prześwit i w dalszym ciągu przepływ pozostaje na niezmienionym poziomie.

Prosta nastawa zaworu Eclipse

  • Skala ułatwiająca wykonanie nastawy przepływu projektowego
  • Bezstopniowa nastawa w zakresie 1 do 15 (10 do 150 l/h)Raz ustawiony przepływ na zaworze nigdy nie będzie przekroczony
  • Nie występuje zjawisko interaktywności - zamykane sąsiednie zawory nie mają wpływu na przepływ
  • Sprawdzona technologia - ponad 7 lat doświadczenie na rynku
  • Wkładka może zostać wymienione pod ciśnieniem

Jak obniżyć zużycie energii nawet o 35%?

Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych jest stosowane w nie więcej niż jednej czwartej wszystkich systemów wodnych. Wynika to głównie z faktu, że dla istniejących systemów, struktura orurowania jest często nieznana, co może utrudniać ustalanie niezbędnych parametrów instalacji. Innowacyjna technologia AFC (Automatic Flow Control) z automatyczną regulacją przepływu, zapewnia równoważenie instalacji centralnego ogrzewania nawet w trudnych do obliczeń warunkach.

Idealna temperatura pomieszczeń

W grupie produktów, które zapewnią idealną temperaturę pomieszczeń znajdą się również: głowice termostatyczne DX, Halo, B, F, VK, zestaw z głowicą termostatyczną WK, regulator proporcjonalny EMO TM, siłowniki termiczne EMO T i TA-Slider 160. T zaledwie wycinek oferty.

źródło i zdjęcia: IMI Hydronic Ingineering

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum