Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Farby, emalie, systemy dekoracyjne

Szarości z palety TikkurilaDeco Grey w dobrym tonie do każdego wnętrza

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Wbrew pozorom, kolor szary ma wiele obliczy - od chłodnych tonów złamanej bieli, przez nieco cieplejszy, neutralny popielaty, po intensywne, głębokie odsłony grafitu. Taka różnorodność zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, pozwalające wydobyć indywidualny styl każdego wnętrza.

Kolor 1950 z palety TikkurilaDeco Grey

Jasne tonacje szarości stworzą spokojny wystrój w sypialni, zaś w połączeniu z dużą ilością światła dziennego sprawią, że pomieszczenie zyska na przestronności. Subtelny kolor 1950 z palety TikkurilaDeco Grey na ścianach będzie efektownie współgrać z połyskującymi płytkami podłogowymi, kreując wyrafinowaną przestrzeń w stylu modern.

Delikatne tło warto też przełamać ciemnymi tonami w postaci dodatków, jak np. ramki z ulubionymi obrazkami czy narzuta na łóżku - dzięki temu uzyskamy spójną, szlachetną całość. Wystarczy jeszcze wzbogacić wnętrze zielenią roślin, by spotęgować panujący w nim klimat harmonii.

Kolor 1960 z palety TikkurilaDeco Grey

Ciemniejsze tonacje szarości to doskonała baza do urządzenia szykownej aranżacji. Ten stonowany odcień w wyjątkowy sposób wydobywa kolory i faktury zestawionych z nim mebli czy dekoracji, dając domownikom ogromne pole do aranżacyjnych eksperymentów. Ściany pomalowane głęboką barwą 1960 w intensywnym macie pięknie skomponują się z szarymi krzesłami oraz drewnianymi akcentami, budując w pomieszczeniu gustowny, wyważony klimat. Wystrój uzupełni designerski fotel w pudrowym różu, który dyskretnie ożywi wnętrze i doda mu przytulności.

Kolor 1960 z palety TikkurilaDeco Grey

Kolor 1945 i 1955i z palety TikkurilaDeco Grey

Szarości można też z powodzeniem łączyć w pary - duet w postaci jasnego odcienia 1955i głębszego tonu 1945 z palety TikkurilaDeco Grey to przepis na eleganckie wykończenie ścian w salonie, w którym dominuje hipnotyzujący minimalizm. Ciemniejszy fragment ściany można oryginalnie rozjaśnić, ozdabiając go dużym, jasnym obrazem.

Prostotę wnętrza dodatkowo uwypukli szara kanapa, subtelnie wtapiająca się w tło o podobnej tonacji - wszystko zgodnie z nieprzemijająco modnym trendem wnętrzarskim Blend. Kropką nad i będą zaś wiszące, wiklinowe lampy, które wraz z drewnianymi elementami wyposażenia będą tworzyć stylowe dopełnienie całej kompozycji.

źródło i zdjęcia: Tikkurila

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum