Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne

Masy anhydrytowe UZIN NC 112 TURBO i UZIN NC 111 BiColor alternatywą dla wylewek cementowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Masy anhydrytowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku wodnego ogrzewania podłogowego, charakteryzują się niskim skurczem i pozostawiają gładką powierzchnię pod kolejne warstwy podłogi.

Ogrzewanie podłogowe na bazie jastrychu anhydrytowego

- Masy anhydrytowe są niezastąpione w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki niskiej porowatości oraz homogeniczności szybko oddają ciepło pomieszczeniu, a zatem  znacznie obniżają się koszty ogrzewania. To ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie na lata. Wraz ze wzrostem popularności ogrzewania podłogowego w coraz większym zakresie stosuje się w budownictwie jastrychy anhydrytowe, które zapewniają szybszy odbiór ciepła z rur. Na takich podkładach do wygładzania powierzchni najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem  jest stosowania mas anhydrytowych, które w odróżnieniu od mas cementowych nie wymagają drogich preparatów gruntujących - podkreśla Maciej Załęski.

Jak długo schnie jastrych anhydrytowy?

- Masy anhydrytowe niczym nie ustępują tradycyjnym wylewkom. Dzisiejsze rozwiązania są innowacyjne i zapewniają najwyższą jakość, dlatego prace z ich użyciem są nieskomplikowane, a zarazem przynoszą doskonałe efekty. W dodatku są gotowe do użycia po krótkim czasie od zakończenia prac - przykładowo UZIN NC 112 Turbo pozwala układać wykładzinę już po 6 godzinach, a podłogę drewnianą po 24  - podkreśla Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.

Masa anhydrytowa - gładka powierzchnia pod okładziny podłogowe

Masy anhydrytowe to gwarancja gładkiej powierzchni, co poprawia komfort dalszej pracy, łatwo i wygodnie. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy tylko wylać i rozprowadzić gotowy produkt, który nie potrzebuje dodatkowego sprzętu. Samopoziomująca masa po pierwsze zapewni równą i gładką powierzchnię, a po drugie będzie odporna na odkształcanie i pękanie.

Jak dodaje ekspert:

- Niektóre z nowoczesnych mas anhydrytowych potrafią sygnalizować gotowość do układania okładzin. Tak jest w przypadku UZIN NC 111 BiColor - produktu, który zmienia kolor zaraz po wyschnięciu. W ten sposób fachowcy widzą, czy można kontynuować prace, a w przypadku nakładania kleju, niekontrastującego z podłożem – gdzie się on znajduje. To proste rozwiązanie, które stało się znacznym ułatwieniem w dziedzinie układania podłóg.

Wylewki anhydrytowe działają więc w podobny sposób jak nowoczesne masy cementowe. Te również pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni, a to za sprawą doskonałej rozpływności. Oba warianty ograniczają zużycie kleju, a co za tym idzie - są atrakcyjne pod względem ekonomicznym.

źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska sp. z o.o.

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum