Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Jak urządzić nowoczesną i funkcjonalną kuchnię?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Nowoczesna kuchnia powinna stwarzać dogodne warunki do wykonywania codziennych czynności -  gotowania, pieczenia oraz krojenia. W takiej aranżacji ważny jest nie tylko wybór odpowiednich mebli, ale także wielofunkcyjnych sprzętów kuchennych oraz ich właściwe rozmieszczenie.

"Trójkąt kuchenny" lub wyspa

W kuchni wykonujemy mnóstwo czynności – od krojenia poprzez smażenie, aż po zmywanie po obiedzie. By usprawnić proces przygotowywania posiłków warto pomyśleć o funkcjonalnym rozmieszczeniu poszczególnych sprzętów kuchennych. Najpopularniejszą metodą jest ułożenie ich w tzw. "trójkąt kuchenny", w którym wierzchołkami są: lodówka, zlewozmywak oraz piekarnik.

W kuchni wykonujemy mnóstwo czynności – od krojenia poprzez smażenie, aż po zmywanie po obiedzie

W nowoczesnej aranżacji dobrze sprawdzi się także tzw. wyspa kuchenna. Zwłaszcza w przypadku dużych, przestronnych wnętrz. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne – wyspa może spełniać funkcję barku, mini jadalni lub centrum przygotowywania posiłków. Oprócz tego, daje możliwość zamontowania dodatkowej płyty, np. indukcyjnej lub drugiego piekarnika.

Połyskujące meble

W nowoczesnej kuchni najlepiej prezentują się minimalistyczne, połyskujące meble. Ich kolor może być dowolny – od klasycznego połączenie bieli i czerni po wyrazistą czerwień lub żółć. Minimalistyczny charakter mebli skutecznie przełamie błyszczący blat, np. marmurowy lub granitowy.

W nowoczesnej kuchni najlepiej prezentują się minimalistyczne, połyskujące meble

Nowoczesna kuchnia nie wyklucza jednak wykorzystania naturalnego materiału, jakim jest drewno. Drewno może zdobić nie tylko meble, ale także ściany czy podłogi. Ciekawym pomysłem będzie, m.in. połączenie połyskujących mebli i wyspy kuchennej z drewnianym dekorem.

Modny i wielofunkcyjny piekarnik

Oprócz mebli, istotny jest również wybór odpowiedniego sprzętu AGD, w tym modnego i wielofunkcyjnego piekarnika. W nowoczesnych aranżacjach najczęściej wybierane są piekarniki do zabudowy, które można montować na różnych wysokościach. Efektownym, a zarazem wygodnym dla użytkownika rozwiązaniem jest umieszczenie go na wysokości oczu - takie ustawienie ułatwi jego obsługę i pozwoli na swobodną kontrolę przygotowywanych potraw.

Oprócz mebli, istotny jest również wybór odpowiedniego sprzętu AGD, w tym modnego i wielofunkcyjnego piekarnika

By usprawnić pracę w kuchni warto wybrać model, który posiada różne funkcje. Na szczególną uwagę zasługują piekarniki Bertazzoni, dostępne zarówno w klasycznych, jak i nieco odważniejszych kolorach. Te włoskie kuchnie to wyjątkowe połączenie klasycznego stylu z nowoczesną funkcjonalnością. Każdy piekarnik posiada nie tylko podstawowe funkcje takie, jak termoobieg czy program automatyczny, ale także, m.in. tryb gotowania na parze oraz podgrzewania.

Dystrybutorem produktów Bertazzoni jest firma Intercasa.

źródło i zdjęcia: Intercasa

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum