Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Wybieramy szafki łazienkowe pod umywalkę

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych nie jest taką prostą sprawą, jak się wydaje. Często przez ograniczoną przestrzeń nie można postawić w łazience wielu szafek. Zwykle wybiera się więc szafkę podumywalkową, która pozwoli zachować porządek i podkreśli charakter aranżacji.

Meble łazienkowe powinny funkcjonalne i trwałe, a przy tym komponować się z całą aranżacją. Decydując się na zakup, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania, które ułatwią wybór.

Czy szafka pod umywalkę ma być schowkiem na drobiazgi i przybory toaletowe?

Jeśli łazienka i przestrzeń przeznaczona na szafkę podumywalkową jest mała, najlepszym wyjściem jest montaż pojedynczej szafki, w której schowa się najpotrzebniejsze drobiazgi i przybory toaletowe.

Warto wybrać szafki z systemem Soft - Close, który pozwala na bezproblemowe i delikatne zamykanie i otwieranie szafek. Dzięki temu z łatwością dostaniemy się do potrzebnych nam rzeczy.

Jeśli wybór padnie na podwieszaną szafkę, to optycznie powiększy się przestrzeń w łazience i ułatwi sprzątanie.

Czy wymarzona szafka pomieści wszystkie kosmetyki?

Jeśli w szafce ma być miejsce dla wszystkich kosmetyków i niezbędnych w łazience przyborów, warto wybrać szerszą szafkę (90 cm) z dwiema pojemnymi szufladami, przystosowanymi do przechowywania wielu rzeczy.

Dodatkowym atutem jest zastosowany w szufladach system podziału, który pozwala zachować porządek. Ważne jest, aby w szafkach zamontowany był system cichego domykania, który spowalnia ruch szuflad i drzwi, dzięki czemu przy zamykaniu wszystkie przedmioty pozostaną na swoim miejscu. W zależności od potrzeb, można dobrać do szafki pojedynczą lub podwójną umywalkę.

Sprawdź szafki podumywalkowe w ofercie KOŁO

Czy ważna jest trwałość?

Jeśli tak, to idealnym wyborem będą szafki wykonane z płyty wilgocioodpornej, która niweluje ryzyko dostania się wilgoci do struktury mebla. Dzięki temu szafka będzie dłużej pełniła swoją funkcję.

Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na to, czy meble są pokryte wodoodpornymi lakierami i filtrami UV, które dodatkowo zwiększają trwałość szafek.

Czy szafka powinna oddawać charakter łazienki?

Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata, dlatego przed podjęciem konkretnej decyzji zakupowej trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

W przypadku niedużych pomieszczeń lepiej wybierać małe szafki o prostej formie, bez dekoracyjnych uchwytów i ozdób. Takie rozwiązanie pozwala optycznie powiększać przestrzeń.

Warto wziąć również pod uwagę materiały, z jakich została wykonana szafka oraz zastanowić się nad jej funkcjonalnością.

Zdaniem eksperta

Wybór szafki pod umywalkę powinien w dużej mierze być zależny od wielkości, czy kształtu łazienki. Już na etapie projektowania mebli łazienkowych, staram się zawrzeć w projekcie problemy i potrzeby, z którymi może spotkać się ich przyszły użytkownik. Dlatego dużą wagę przywiązuję do funkcjonalności mebla: pojemnych szuflad, w których można pomieścić najpotrzebniejsze kosmetyki, system cichego zamykania, mocnych zawiasów, dzięki którym szafka będzie służyła przez długie lata. Pamiętajmy o tym, aby wybierając idealne meble do naszej łazienki, postawić nie tylko na doskonały design, ale zwrócić uwagę również na materiały, z których został wykonany mebel -  mówi Michał Roszkowski, Product Manager Geberit, projektant kolekcji mebli łazienkowych KOŁO Twins wyróżnionej międzynarodową nagrodą Red Dot Design Awards.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!źródło i zdjęcia: Koło

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum