W przypadku domu o powierzchni 160 m2 wybudowanym po 2000 roku zastosowanie paliw stałych daje aż 46% oszczędności w porównaniu z ogrzewaniem gazowym! Oznacza to, że w ciągu roku oszczędność wynosi 2 500 zł!W perspektywie 10 lat oszczędności mogą wynieść ponad 29 000 zł!
Różnica może być znacznie większa w przypadku domu wybudowanego przed 2000 rokiem. Budynki tego typu to tzw. domy energochłonne, w których utrzymanie ciepła jest trudne i kosztowne. Po 10 latach ogrzewania takiego domu drewnem i węglem jesteśmy w stanie zaoszczędzić blisko 40 000 zł!
Dokładne wyliczenia i porównanie kosztów różnych systemów ogrzewania mogą Państwo sprawdzić korzystając z kalkulatora kosztów ogrzewania.
źródło i zdjęcie: Rakoczy Stal
Co gwarantuje większe oszczędności: gaz czy paliwa stałe?
Przeprowadzone analizy wydatków na ogrzewanie pokazały znaczne różnice pomiędzy stosowaniem paliw stałych a ogrzewaniem gazowym.
Pozostałe publikacje Rakoczy Stal
Może Cię zainteresować
Fala upałów w Polsce. Klimatyzację można mieć od 4000 zł, ale czy to koniec wydatków?
Upał albo deszcz na budowie? Przy ocieplaniu domu łatwo o kosztowny błąd
Kupujemy okna PVC - dlaczego cena to nie wszystko? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stolarki?
Wymiana elektryki w domu - najczęściej brakuje gniazdek
Idą upały. Żeby w domu nie było duszno i gorąco, zacznij od okien
Metamorfoza łazienki 3 m² za 13 tys. zł. Efekt jak po generalnym remoncie