Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jaka roleta na skośne okno?

Rolety okienne są popularnym i funkcjonalnym wyposażeniem okien w domach i budynkach użyteczności publicznej. Ich główną zaletą jest regulacja nasłonecznienia. O ile jednak w prostych oknach zamontowanie rolety nie stanowi problemu, o tyle pojawia się on w przypadku okien skośnych, montowanych m.in. na poddaszach.

Jaka roleta na skośne okno?
Tomasz Jasieński – Przedstawiciel firmy WAREMA od 27 lat Osłony przeciwsłoneczne
www.markizy.pl
Tomasz Jasieński – Przedstawiciel firmy WAREMA od 27 lat Osłony przeciwsłoneczne
Dane kontaktowe:
22 812 05 09
Biuro techniczno-handlowe: ul. I Poprzeczna 10A, 04-602 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jaki rodzaj rolet wybrać na niestandardowe okna?
  • Jakie zalety mają rolety skośne Warema?
  • Jakie parametry techniczne charakteryzują rolety skośne Warema?

Wykraczając poza standardowe rozwiązania

Okna skośne mogą stanowić dużą ozdobę budynku. Niestandardowe kąty są bardzo modnym rozwiązaniem. Jednak mogą być także kłopotliwe, jeśli zdecydujemy się na montaż na nich asymetrycznych rolet.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, specjalny system zaproponowała firma WAREMA. W jej ofercie znalazły się rolety, które wychodzą poza standardowe rozwiązania, ponieważ mogą być zintegrowane z najbardziej ekstrawaganckimi stylami architektonicznymi, spełniając specjalne wymagania klientów.

Przykładami takich rolet są typy S6 i S10, które stanowią idealnie dopasowane rozwiązanie dla nowoczesnych okien trapezowych. Ich cechą szczególną jest to, że boki kasety skośnej ustawione są w linii prowadnic.

Rolety firmy WAREMA oferują spersonalizowane rozwiązanie tam, gdzie potrzebne są osłony przeciwsłoneczne i prywatność, na asymetrycznych oknach przeszklonych, a także niezawodnie zatrzymują promieniowanie słoneczne i ciepło.

Zalety rolet skośnych Warema

System rolet Warema można zastosować zarówno na tradycyjnych, jak i skośnych oknach dzięki możliwości połączenia z poziomymi roletami. Kurtyna rolety jest prawie w pełni chowana do skrzynki, co pozwala osiągnąć nieograniczoną widoczność. System nie posiada wystającego bocznego elementu skrzynki poza prowadnicami, co w innych rozwiązaniach bywa dość frustrujące.

Dla typu rolet S10, wyposażonego w napęd solarny, nie jest wymagane dodatkowe prowadzenie kabli. System rolet skośnych WAREMA można stosować niezależnie od konstrukcji budynku. Cechą szczególną tych rolet jest to, że można jest bezproblemowo zamontować w ościeży okiennej niejednokrotnie bez konieczności kucia w elementach nośnych budynku.

Kasety ścięte lub półokrągłe wykonane są z tłoczonych profili aluminiowych, widoczne z zewnątrz z klapą rewizyjną z przodu. Wielkość kasety dobierana jest w zależności od wysokości rolety. Prowadnice aluminiowe są wyposażone w uszczelki ślizgowe tłumiące hałas.

Parametry techniczne

W zależności od rodzaju wyposażenia, maksymalna szerokość rolet skośnych może wynosić 2500 mm. Natomiast maksymalna wysokość nie może przekraczać 3500 mm. W zależności od kąta i strony prowadzenia, tego typu rolety nie mogą przekroczyć 5,5 m2 powierzchni.

Jeśli chodzi o napęd, w zależności od wybranego wariantu, roleta może być wyposażona w silnik radiowy lub solarny. Pancerz kasety wykonany został z aluminium, natomiast jej kształt może być kątowy, okrągły a także kwadratowy.

źródło i zdjęcie: Tomasz Jasieński – Przedstawiciel firmy WAREMA od 27 lat