PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Wiązary kratowe a więźby dachowe - jak powstają i czym się różnią?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Grupa Burkietowicz Sp.J. z Odolanowa w branży drzewnej działa już od ponad 125 lat. Drewno, pod różną postacią od tych wielu lat było naszym podstawowym materiałem, które wiemy, jak należy traktować i jak się z nim obchodzić, żeby prawidłowo je wykorzystać w konstrukcjach drewnianych. Z połączenia doświadczenia i nowoczesnych technologii, potrafimy odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku oraz zrealizować szybko i sprawnie zamówienia naszych partnerów handlowych.

Wiązary i więźby dachowe

Obok nowoczesnych konstrukcji z drewnianych prefabrykowanych wiązarów kratowych łączonych na płytki wielokolcowe, Grupa Burkietowicz od kilku lat oferuje w sprzedaży i produkuje tradycyjne więźby dachowe w technologii prefabrykowanej.

Obróbka drewna i przygotowanie elementów do produkcji prefabrykowanej konstrukcji dachu. fot. Grupa Burkietowicz
Obróbka drewna i przygotowanie elementów do produkcji prefabrykowanej konstrukcji dachu. fot. Grupa Burkietowicz

Dysponując własnym tartakiem, zakładem produkującym certyfikowane drewno lite i drewno klejone oraz własnym biurem projektowym, może zaoferować różne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego jedno i wielorodzinnego, dla budownictwa przemysłowego i rolniczego.

Jak powstaje więźba prefabrykowana?

Proces realizacji więźb prefabrykowanych rozpoczyna się od prac projektowych, do których wykorzystujemy specjalistyczny, dedykowany temu produktowi program projektowy.

Tak zaprojektowana więźba zapisywana jest do pliku maszynowego, który przesyłany jest do centrum obróbczego CNC Hundegger K2i.

Nowoczesna obrabiarka pozwala na wyprodukowanie elementów konstrukcji z bardzo dużą dokładnością, na zastosowaniu w konstrukcji i wycięciu na obrabiarce tradycyjnych połączeń ciesielskich.

Dobry projekt, precyzja wykonania elementów, optymalne wykorzystanie drewna pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości a ekipie ciesielsko-montażowej na szybki i sprawny montaż, obniżeniu kosztów realizacji inwestycji a ostatecznemu Klientowi na pełnej satysfakcji z zamówionej w naszej firmie konstrukcji.

autor: inż. Jarosław Solecki

zdjęcia: Grupa Burkietowicz