Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kleje do parkietów, wykładzin, tapet

Nowy UZIN U 5000 w systemie natryskowym - komfort i wydajność do 500% w klejeniu podłóg LVT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-06-10

W ofercie UZIN pojawił się pierwszy preparat mocujący w systemie natryskowym. Gotowa do użycia dyspersja do klejenia układanych luzem podłóg LVT oraz wykładzin imponuje łatwością i wygodą aplikacji, a jednocześnie pozwala na oszczędność czasu nawet o 500% w porównaniu z tradycyjnymi preparatami nakładanymi wałkiem.

Korzyści płynące z zastosowania nowego preparatu natryskowego UZIN U 5000

Korzyści płynące z zastosowania nowego preparatu natryskowego są widoczne zwłaszcza w realizacjach wymagających ułożenia okładzin na dużej powierzchni. Aplikację przeprowadza się w pozycji stojącej, co oznacza większy komfort pracy bez obciążania kręgosłupa i szybszy postęp prac. Kolejną zaletą metody natryskowej jest ekstremalnie małe zużycie na poziomie 20-40 g/m2, gdyż na powierzchnię nanoszona jest tylko niezbędna ilość preparatu.

 

Preparat UZIN U 5000. fot. Uzin Utz Polska

cechuje się ekstremalnie wysoką przyczepnością i krótkim czasem wstępnego odparowania. Znajduje zastosowanie głównie przy przyklejaniu układanych luzem paneli i płytek winylowych (LVT), wykładzin tekstylnych w płytkach ze spodem z włókniny lub nawet ciężką warstwą bitumu, PCV, PO lub PUR. Ma przezroczysty kolor i nie zawiera zmiękczaczy, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla okładzin. Po ułożeniu podłogi ewentualny nadmiar preparatu można bez wysiłku usunąć za pomocą np. chusteczek czyszczących UZIN Clean Box.

Rozwiązanie to jest dedykowane do równych i gładkich podłoży, bez względu na ich chłonność. Można je z powodzeniem stosować także na podłogach podwójnych, podniesionych, z ogrzewaniem podłogowym czy obciążanych rolkami krzeseł. Wykazuje także wysoką odporność w warunkach czyszczenia wykładzin na mokro - metodą szamponowania czy ekstrakcyjną.

Preparat UZIN U 5000 jest dostarczany w ergonomicznej formie pojemnika z gazem pod ciśnieniem o pojemności 13,65 kg wraz z wężem gumowym, lancą z przedłużką oraz dyszą. W komplecie znajduje się również wózek, który umożliwia łatwe i ergonomiczne przemieszczanie butli podczas pracy, bez potrzeby jej podnoszenia.

źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

 

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum