Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Yubii Home - inteligentna centrala FIBARO zarządzająca domem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-04-28

Zapraszamy na premierę nowej centrali gwarantującej komfort i bezpieczeństwo dla całej rodziny. W grupie siła – poznaj ekosystem Yubii!

Yubii Home jest centralą zarządzającą inteligentnym domem FIBARO oraz produktami wchodzącymi w skład ekosystemu Yubii, czyli urządzeniami marek Nice, FIBARO, marek trzecich, a także już niebawem – elero, niemieckiej marki zrzeszonej w Nice.

Yubii Home to pierwsza centrala łącząca technologie Nice i FIBARO, ale to nie wszystko - dzięki kompatybilności z protokołami Z-Wave i WiFi jest otwarta na integrację z 3000 urządzeniami innych firm działających w standardzie Z-Wave.

Centrala idealnie sprawdzi się w przypadku m.in. mniejszych domów lub mieszkań (do 100 m2) i instalacji zawierających do 40 urządzeń i 20 scenariuszy. Dzięki Yubii Home końcowy użytkownik może zarządzać całym systemem smart home także przy pomocy asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Bezproblemowe życie z centralą Yubii Home

Yubii Home zarządza wszystkimi elementami automatyki domowej i komunikuje się z nimi - odbiera dane z czujników, przetwarza je i nadaje komunikaty w celu wykonania odpowiednich działań. Umożliwia zintegrowane zarządzanie oświetleniem, roletami, bramami, drzwiami i oknami, urządzeniami elektrycznymi, multimediami, ogrzewaniem, temperaturą, systemami nawadniania, monitoruje wycieki wody, ulatnianie się czadu i wykrywanie dymu.

Automatyczne scenariusze, zdalne sterowanie oraz kontrola głosowa nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami to wszystko sprawi, że codzienne czynności staną się jeszcze prostsze.

Dzięki Yubii Homeoraz zaprogramowaniu odpowiednich scenariuszy świetlnych możemy zaplanować włączanie światła rano, otworzyć drzwi garażu, aby wypuścić psa na podwórko, stworzyć idealną atmosferę do przygotowania ulubionego dania, lub po prostu spędzić relaksujący wieczór z Netflixem.

Użytkowanie Yubii Home daje gwarancję przebywania w inteligentnym, wygodnym i przyjaznym środowisku od świtu do nocy.

Yubii Home oferuje zrównoważony rozwój, oszczędności oraz dobre samopoczucie

Mocne strony Yubii Home to nie tylko design, wygoda oraz uproszczenie codziennych czynności, ale przede wszystkim zrównoważony rozwój, oszczędności i Twoje dobre samopoczucie. Zgodnie ze strategią firmy FIBARO, jednym z celów Yubii Home jest zminimalizowanie negatywnego wpływu naszych domów na środowisko poprzez inteligentne sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem, oraz monitorowanie zużycia energii elektrycznej. To nasze małe codzienne gesty, mogą mieć wielki wpływ na całą planetę.

Dobre samopoczucie jest równie ważne, dlatego dzięki możliwości dołączenia systemów kontroli wilgotności, inteligentnego ogrzewania, pomiaru jakości powietrza, wykrywania tlenku węgla i powiadamiania o niebezpiecznych sytuacjach, Yubii Home w każdej chwili zapewni odpowiednie warunki i bezpieczeństwo dla całej Twojej rodziny.

Yubii Home  to nieskończenie wiele możliwości - zobacz filmy!

Bezpieczeństwo i stabilność systemu inteligentnego domu to dla Nice kluczowa kwestia. Ochroną przed hackerami jest szyfrowana transmisja danych (zarówno w połączeniach lokalnych, jak i zewnętrznych). Jednoczesne wykorzystanie wysokojakościowych komponentów daje centrali możliwość działania tylko lokalnie, i w przypadku braku dostępu do chmury, zapewnienia kluczowe funkcjonalności domu.

Nie musimy się martwić, że system przestanie działać, gdy operator sieci postanowi odłączyć Internet, by np. przeprowadzić konserwację łącza. W inwestycjach deweloperskich, w których klient nie ma jeszcze dostępu do sieci WiFi, będą działać zdefiniowane automatyzacje (np. wykrycie ruchu, zalania, opuszczanie rolet, włączenie/wyłączenie świateł itp.). W momencie podłączenia internetu systemem będzie można zarządzać także z każdego miejsca na ziemi.

źródło i zdjęcie: FIBARO

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum