PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Inteligentne ogrzewanie AURATON Smart - wydajne i oszczędne rozwiązanie dla domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-03-09

Sezon grzewczy to prawdziwe wyzwanie dla domowego budżetu. Koszty ogrzewania, niezależnie od rodzaju, potrafią mocno nadwyrężyć miesięczne wydatki. Rozwiązaniem, które zapewni komfort i pozwoli efektywnie zarządzać urządzeniami grzewczymi jest wyposażenie swojego domu, mieszkania w inteligentny system zarządzania ciepłem.

Podczas zimowych tygodni warto pomyśleć o efektywnym rozwiązaniu do zarządzania ogrzewaniem

W ostatnich latach inteligentne domy/rozwiązania/systemy zyskują na popularności. Jak wynika z badań Oferteo.pl coraz więcej Polaków wybiera rozwiązania smart home. Najczęściej są to inteligentne alarmy - 13%, sterowanie ogrzewaniem - 11%, czujniki CO, dymu, ruchu - 10%, system oświetlenia - 10% i kamery monitoringu - 9%.

Inteligentne rozwiązania mogą z powodzeniem być wdrażane nie tylko w nowym budownictwie. Automatyka pozwala zamienić tradycyjny budynek w nowoczesne, dopasowane do oczekiwań użytkownika miejsce zamieszkania. Wbrew pozorom nie jest to nic skomplikowanego, a korzyści płynące z wdrożenia są ogromne.

Inteligentne ogrzewanie AURATON Smart

AURATON Smart to polski, innowacyjny i designerski system stworzony z myślą o domach, w których każdy domownik ma swoje indywidualne potrzeby. Dedykowane rozwiązanie do zarządzania ogrzewaniem składa się z: Heat Monitor - termostatu tygodniowego do ustawiania temperatury, Heater Controller - odpowiadającego za precyzyjne zarządzanie pracą urządzenia grzewczego, Radiator Controller - dwóch inteligentnych głowic do sterowania ogrzewaniem oraz Centrali systemu Pulse.

Urządzenia wchodzące w skład w inteligentnego systemu ogrzewania AURATON SMART. fot. AURATON
Urządzenia wchodzące w skład w inteligentnego systemu ogrzewania AURATON Smart. fot. AURATON

Sterownik Heater Controller

Sterownik Heater Controller służy do precyzyjnego zarządzania pracą pieca lub innego urządzenia wykonawczego, np. dużych grzejników elektrycznych, bojlerów czy pomp. 16-amperowy przekaźnik pozwala na podłączenie sterownika do prawie każdej domowej instalacji, dbając o maksymalną wydajność i niskie rachunki.

Bezprzewodowy termostat Heat Monitor

Heat Monitor to bezprzewodowy termostat, który precyzyjnie mierzy temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki ekranowi LCD pozwala łatwo ustawić wartość temperatury zarówno ogrzewania standardowego jak i podłogowego. Można w nim również zaplanować harmonogramy uruchamiania ogrzewania, tak by było one dopasowane do potrzeb użytkownika.

Głowica elektroniczna Radiator Controller

Głowica elektroniczna Radiator Controller zapewnia wsparcie zarówno w obsłudze grzejników, jak i rozdzielaczy ogrzewania podłogowego.Czujniki znajdujące się w głowicy termostatycznej pozwalają jej “uczyć się” pomieszczenia. Radiator Controller wie jaka temperatura zapewni użytkownikowi komfort iwe współpracy z innymi głowicami, dopasuje poziom ciepła wszędzie tam, gdzie zamontowane są urządzenia. Wyposażona jest także w automatyczny system cyklicznego odkamieniania.

System AURATON Heating SET

System AURATON Heating SET komunikuje się bezprzewodowo za pomocą bezpiecznego protokołu AURA, dzięki czemu nie wymaga instalacji okablowania. Dodatkowo wyposażony jest w funkcję FrostGuard, która zadba o bezpieczeństwo instalacji grzewczej chroniąc ją przed zamarznięciem. Automatycznie podniesie temperaturę w pomieszczeniach, jeśli spadnie ona poniżej 4 stopni Celsjusza.

Aplikacja mobilna Auraton Smart App do zarządzania domowym systemem ogrzewania. fot. AURATON
Aplikacja mobilna Auraton Smart App do zarządzania domowym systemem ogrzewania. fot. AURATON

- Dzięki aplikacji mobilnej Auraton Smart App użytkownicy mogą zarządzać temperaturą pomieszczeń, a cały system pozwala nie tylko na ograniczenie kosztów i automatyzację budynku, ale też kontrolę zużycia energii, co przekłada się na ekologię - mówi Hanna Stachowiak, Dyrektor Handlowy AURATON.

 

źródło i zdjęcia: AURATON