Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Geberit ONE - funkcjonalne rozwiązania w łazience

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-30

Doświadczenia związane z pandemią stawiają przed branżą sanitarną poważne wyzwania. Świadomość, że od higieny zależy nasze bezpieczeństwo, skłania do szukania nowych rozwiązań i przedefiniowania klasycznej toalety.

Higiena a design w łazience

Chyba nigdy higiena nie była tak istotna, jak w ostatnim czasie. Pandemia nauczyła wszystkich ostrożności i zmusiła do zaostrzenia rygoru sanitarnego, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Widmo nawrotów epidemii i nadchodzącego kryzysu ekonomicznego, skłoniło wielu designerów do poszukiwania nowych rozwiązań, na miarę rodzących się potrzeb.

Większą uwagę zwracamy teraz na odpowiedzialność społeczną - to, co obecnie produkujemy, musi być bardzo przemyślane - pod względem funkcji, estetyki oraz trwałości. Przebywając w domach większość czasu, konsumenci doszli do wniosku, że potrzebują zmian i odświeżenia swoich wnętrz. Coraz bardziej zwracamy także uwagę na utrzymanie czystości - nie tylko w przestrzeniach publicznych ale też naszych domach i mieszkaniach.

Geberit ONE funkcjonalna dezynfekcja i ultra ciche spłukiwanie

Idealna odpowiedzią na rygor zachowania higieny i zaostrzonego reżimu sanitarnego jest kolekcja Geberit ONE. Serię otwierają toaleta oraz bidet, a kolejne premiery (między innymi innowacyjne umywalki, meble czy przestrzeń do natrysku) pojawią się na polskim rynku już wkrótce. Toaletę wyróżnia bezkołnierzowe asymetryczne rozwiązanie wnętrza miski WC, dzięki któremu wewnątrz gromadzi się mniej bakterii. Kształt pozwala na dokładną dezynfekcję muszli.

Największą zaletą tego rozwiązania jest ultracicha technologia spłukiwania TurboFlush, która gwarantuje pełną intymność podczas korzystania z toalety. TurboFlush to także dokładniejsze spłukiwanie. Aby jeszcze bardziej ułatwić dezynfekcję urządzenia, projektanci wyposażyli je w zdejmowaną deskę i pokrywę. Zarówno toaleta, jak i bidet Geberit ONE są pokryte szkliwem KeraTect, które zapewnia optymalną ochronę i higienę. Panel dekoracyjny oferowany jest w dwóch kolorach: bieli i błyszczącego chromu.

Geberit ONE zaawansowana technologia montażu miski

Naszym ostatnim odkryciem jest nowa kolekcja Geberit ONE, łącząca w sobie funkcjonalność i nowoczesny, lekki design. Wyważone proporcje i ergonomiczny kształt sprawiają, że zestaw toaleta + bidet może odnaleźć się w różnych stylistykach wnętrz. W tej nowości Geberit najbardziej zaskoczyła nas zaawansowana technologia montażu miski, która dzięki specjalnym prowadnicom umożliwia regulowanie wysokości zawieszenia toalety, bez konieczności otwierania systemu podtynkowego. Sprawdzi się to zarówno przy użytkowaniu przez dzieci, jak i osoby starsze. Jako firma projektowa, która bardzo często zajmuje się kreowaniem łazienek, możemy polecić z pełną odpowiedzialnością nową kolekcję Geberit ONE, wszystkim tym, którzy stoją przed trudnym doborem wyposażenia do swoich wnętrz - przyznaje Tomasz Słomka z pracowni TOKA+HOME.

Geberit ONE wygodne użytkowanie i prosta instalacja

Gładkie powierzchnie i ponadczasowy kształt kolekcji gwarantują wygodę użytkowania dodatkowo wpisują się w przestrzenie o różnych stylach. Produkty są także łatwe w instalacji - mocowanie odbywa się za pomocą wbudowanej przekładni do przenoszenia siły. Dzięki zaawansowanej technologii montażu wysokość toalety można regulować, bez potrzeby otwierania systemu podtynkowego, nawet po wielu latach.  

Aby przedłużyć funkcjonowanie produktów, Geberit stosuje starannie wyselekcjonowane materiały, o żywotności do kilkudziesięciu lat. Są one zazwyczaj kompatybilne z wcześniejszymi produktami, można je łatwo czyścić i konserwować. Marka dba także o to, by zużywać jak najmniej materiałów opakowaniowych. Geberit ma świadomość odpowiedzialności, jaka spoczywa nie tylko na konsumentach, ale również na producentach, dlatego nieustannie pracuje na to, by każde wdrożenie było bardziej zaawansowane ekologicznie od poprzedniego.

Więcej informacji na www.geberit.pl

źródło i zdjęcia: Geberit

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum