Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje

Sofa Slide od VOX zmienia salon

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-01-28

Salon to miejsce, w którym spędza się większą część dnia. Jego wyposażenie zmienia się wraz ze zwyczajami i potrzebami oraz liczbą domowników. Nie oznacza to jednak, za każdym razem trzeba kupować nowe meble. Sofa Slide od VOX może w mgnieniu oka zmienić swoją formę i przeznaczenie. Dokładnie na takie, jakie jest akurat potrzebne.

Trudno sobie wyobrazić rolę, w której sofa Slide nie sprawdzi się w domowym salonie. Marta Krupińska, autorka projektu, zawarła w jednej bryle kilka mebli. Slide może być klasyczną kanapą. Siedziska sofy są jednak ruchome i można je przesuwać pod oparciem.

Wystarczy więc prześlizgnąć (ang. "to slide" oznacza "ślizgać") połowę siedziska na drugą stronę, by otrzymać dwustronną kanapę. A jeśli przesunie się lekko tylko jeden z elementów, to sofa stanie się kanapą z jednym lub dwoma szezlongami. Nogi siedziska z jednej strony zakończone są gumowymi kółkami ułatwiającymi suwanie siedzisk, dzięki czemu nie porysuje się podłogi.

Dzięki sprytnym rozwiązaniom projektowym Slide przewiduje przyszłość lepiej, niż sami domownicy! Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebujemy, jak chcemy urządzić mieszkanie. Jeśli gościmy w naszym salonie kilkoro przyjaciół, to bez problemu Slide stanie się centrum takiego spotkania. A jeśli ktoś zechce u nas przenocować, to po pełnym rozłożeniu, sofa może również służyć jako miejsce do spania - przekonuje Marta Krupińska.

Marta Krupińska, autorka projektu sofy Slide
Marta Krupińska, autorka projektu sofy Slide

Po pełnym rozłożeniu sofa Slide ma 120 cm szerokości, można więc na niej wygodnie spać. Ten mebel to po prostu "sofa-kameleon", dopasowujący się do otoczenia i użytkowników.

Sofa, która dopasowuje się do domowników

Slide to mebel, który podąża za nami, za rytmem zmian w domu. Naturalnie dostosowuje się do nas. Skoro nasze potrzeby i upodobania nieustannie ewoluują, to wraz z nimi zmieniają się także mieszkania, czyli też i meble - opowiada Marta Krupińska.

Do wyboru są dwa modele sofy - z jednym lub dwoma pojemnikami. Każdy z nich świetnie sprawdzi się w przy wydzielaniu stref w pokoju - między jadalnią a strefą wypoczynku, pełniąc użyteczną funkcję w każdej z tych części domu.

Slide w ten sposób pomaga zachować ład przestrzenny. Dodatkowo po obu stronach sofy umieściliśmy kieszenie do przechowywania drobnych przedmiotów. Dzięki nim w końcu będziemy wiedzieć, gdzie podział się nasz pilot!? - opowiada Marta Krupińska.

Sofa dostępna jest w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach tkanin obiciowych - od bardzo stonowanych, po żywe i energetyczne. Dzięki temu można ją dopasować do każdej aranżacji.

Zobacz sofę Slide na stronie VOX

Zestaw do uzupełniania

Sofa Slide sprosta większości salonowym wyzwaniom. Jeśli jednak kanapa to za mało, można dokupić wygodne pufy - małe lub duże.

Uzupełnia to mebel i poszerza jego możliwości. Wewnątrz każdego z samodzielnych siedzisk jest praktyczny pojemnik. W ten sposób zyskuje się dodatkowy schowek na koce, poduszki, zabawki lub inne drobne przedmioty.

źródło i zdjęcia: VOX

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum