Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Szpachle i gładzie

Żelowa manifestacja w ofercie Alpol

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-03-05

Klej żelowy elastyczny AK 520 GELOSIL jest przeznaczony do mocowania płytek gresowych, glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o różnej nasiąkliwości i wielkości, w tym do płytek wielkowymiarowych.

Możliwość mocowania okładzin o szerokim zakresie nasiąkliwości wynika z charakterystycznej dla klejów żelowych cechy jaką jest zdolność akumulacji wody. Jej uzyskanie stało się możliwe dzięki zastosowaniu w recepturze unikalnej kombinacji modyfikowanych minerałów (w tym reaktywnej krzemionki) i dodatków. Cecha ta zapewnia produktowi również inne korzystne własności: m.in. brak tzw. zapadania się płytek przy ich klejeniu na grubszej warstwie zaprawy czy szeroki, dostosowany do aktualnych potrzeb wykonawcy zakres regulacji konsystencji roboczej przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. W zależności od zastosowanej ilości wody zarobowej i grubości warstwy produkt może więc być stosowany do bezspływowego przyklejania okładzin na powierzchniach pionowych lub na powierzchniach poziomych jako klej upłynniony eliminujący pustki powietrzne pod płytkami i zwiększający powierzchnię kontaktową. Nie bez znaczenia są inne pożądane własności kleju: łatwość nanoszenia (nie spada z kielni) i rozprowadzania, możliwość jednoczesnego wyrównywania podłoża w warstwie od 2 do 15 mm i przyklejania płytek, czas korekty położenia płytki 20 minut, możliwość zużycia do 4 godzin oraz użytkowanie okładzin już po upływie 18 godzin od ich przyklejenia.

Gdzie stosować klej żelowy elastyczny AK 520 GELOSIL?

Klej żelowy elastyczny AK 520 GELOSIL może być stosowany nie tylko na typowych powierzchniach mineralnych, ale również specjalnych takich jak stare okładziny, płyty g-k, włóknowo-cementowe, włóknowo-gipsowe i OSB, powłoki malarskie, warstwy hydroizolacji. Znakomicie nadaje się na podłoża nieodkształcalne jak i krytyczne, np. na tarasy i balkony, powierzchnie podgrzewane, obciążone intensywnym ruchem (np. do szkół, galerii handlowych, dworców) oraz narażone na zawilgocenie (np. do łazienek, natrysków, pralni).

źródło i zdjęcia: Piotrowice II

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum