Sposób użycia
Tynk narzucać agregatem tynkarskim na całe podłoże przewidziane do obrobienia w ciągu jednego cyklu roboczego. Obróbkę tynku należy wykonać w dwóch etapach. W pierwszym etapie tynk nanieść na podłoże, ściągnąć łatą typu H, uzupełnić ewentualne ubytki i wyrównać całą powierzchnię. Tak obrobioną powierzchnię pozostawić do wstępnego związania na czas około 10÷24 godziny (w zależności od chłonności podłoża, warunków atmosferycznych i grubości warstwy tynku).
Prace można wznowić w momencie, kiedy powierzchnia tynku będzie na tyle związana, że przy dalszej obróbce łatą następować będzie "osypywanie" tynku i nie będzie efektu "wyrywania" z powierzchni zbyt świeżego materiału. Zbyt późne wznowienie robót spowoduje, że tynk będzie za mocno związany, co utrudni jego obróbkę, zwiększy nakład pracy i może uniemożliwić prawidłowe wykończenie. W drugim etapie całą powierzchnię dokładnie wyrównać, ścinając nadmiar tynku za pomocą łaty trapezowej.
Następnie wyrównaną powierzchnię zrosić wodą i zatrzeć pacą styropianową. W celu uzyskania drobnej faktury tynk obrabiać suchą pacą z drobną, miękką gąbką lub z filcem. Idealnie gładką i równą powierzchnię uzyskuje się stosując zacieraczki mechaniczne.
W przypadku konieczności wykonania tynku o grubości większej niż zalecana, nakładać go w dwóch warstwach. Pierwszą warstwę wykonać jako tynk podkładowy, wyrównać łatą i pozostawić do pełnego związania (minimum 7 dni na każdy centymetr grubości), przez pierwszy tydzień chroniąc go przed nadmiernym przesuszeniem. Bezpośrednio przed nakładaniem drugiej warstwy tynk podkładowy obficie zmoczyć wodą.
Opakowanie
Jednostkowe: Worek 30 kg
Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1080 kg
Więcej na stronie firmy - link tutaj.
źródło i zdjęcia: Alpol Gips