Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Uchwyty meblowe: Funkcjonalność spotyka się z designem

Uchwyty nie służą już wyłącznie praktycznym celom w meblach. Dziś stanowią kluczowy element ozdobny, definiujący wygląd komód, witryn, szaf i szafek. W związku z tym, są oferowane w szerokiej gamie barw, kształtów i wzorów, które harmonizują z różnymi trendami w designie, włączając w to najświeższe kierunki. Odkryjcie najnowsze modele od REJS, które z pewnością przyciągną Waszą uwagę.

Uchwyty meblowe: Funkcjonalność spotyka się z designem
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
www.rejs.eu
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
Dane kontaktowe:
54 280 56 51
Mławska 61, 87-500 Rypin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rynek uchwytów meblowych można podzielić na dwa główne typy. Pierwszy to uchwyty dyskretne, które nie dominują w przestrzeni i charakteryzują się minimalistyczną skromnością. Mimo ich dekoracyjnego charakteru, często pozostają w tle, subtelnie komponując się z meblami i pełniąc rolę istotnego, lecz nie zawsze zauważalnego akcentu.

Uchwyty z drugiej grupy to prawdziwe przeciwieństwo pierwszej. Projektowane tak, aby zdecydowanie wyróżniać się i wpływać na wygląd mebli, na których są zamontowane. Obejmują one różnorodność stylistyczną – od klasycznych, poprzez retro i secesyjne, aż po modernistyczne i oszczędnie proste modele.

Niektóre z nich są prawdziwymi dziełami sztuki, przyciągającymi uwagę i trudnymi do zignorowania. W asortymencie REJS znajdują się uchwyty z obu tych kategorii, a teraz oferta ta zostaje wzbogacona o trzy nowe, niezwykłe modele.

Dekoracyjna prostota uchwytów Lino

Pierwszy z premierowych modeli to bardzo dekoracyjny, choć zarazem wyjątkowo prosty, przykręcany uchwyt Lino. Wyróżnia się on przede wszystkim rozmiarem – ma aż 1200 mm długości. Ale nie tylko to stanowi o jego wyjątkowości.

Montowane zazwyczaj wertykalnie uchwyty Lino tworzą ciekawe, wizualne podziały na modnych dziś zabudowach wielkogabarytowych. Dostępne w kolorach: złotym i czarnym, pasują m.in. do kuchni i garderoby. Świetnie prezentują się zwłaszcza na prostych frontach utrzymanych w głębokich kolorach.

Pierwszą z nowości jest Lino – uchwyt, który mimo swej dekoracyjności zachowuje niezwykłą prostotę. Co go wyróżnia? Przede wszystkim imponująca długość – osiąga 1200 mm. Jednak to nie jedyny jego atut.

Montowane zazwyczaj wertykalnie uchwyty Lino, wprowadzają interesujące podziały wizualne w modnych obecnie, dużych zabudowach. Dostępne warianty kolorystyczne, złoty i czarny, doskonale komponują się z kuchniami czy garderobami. Uchwyt ten szczególnie pięknie wygląda na prostych frontach meblowych w intensywnych barwach.

Lino tworzą ciekawe, wizualne podziały na modnych dziś zabudowach wielkogabarytowych
Lino tworzą ciekawe, wizualne podziały na modnych dziś zabudowach wielkogabarytowych.

Skromnie, skromniej, Lira

Uchwyty Lira prezentują się w zupełnie innym świetle – są kwintesencją minimalizmu, a zarazem emanują wyjątkowym urokiem. Ich zachwycająca prostota łączy się z subtelną, delikatną linią, która została zastosowana zarówno w wersji do przykręcania, jak i w formie gałki.

Gałka Lira mierzy zaledwie 32 mm wysokości, podczas gdy uchwyt dostępny jest w wysokości 30 mm oraz długościach od 144 do 336 mm, co umożliwia ich dopasowanie do różnorodnych typów mebli.

Niezależnie od zastosowania, zarówno komody, jak i szafy zyskają dzięki nim na estetyce. Co więcej, Lira oferowana jest w dwóch obecnie najbardziej pożądanych kolorach: błyszczącym złocie i głębokiej, matowej czerni, co dodatkowo podkreśla ich uniwersalność i elegancję.

Zachwycająca prostota uchwytów Lira łączy się z subtelną, delikatną linią.
Zachwycająca prostota uchwytów Lira łączy się z subtelną, delikatną linią.

Geometria przede wszystkim – Tetriss

Wieszaki meblowe Tetriss, trzecia nowość od REJS, charakteryzują się uporządkowanym, symetrycznym projektem opartym na geometrycznych kształtach. Dostępne w dwóch rodzajach – jako wieszaki pojedyncze oraz nieco większe modele podwójne – oferują praktyczność w eleganckim wydaniu.

Wieszaki meblowe Tetriss oferują praktyczność w eleganckim wydaniu.
Wieszaki meblowe Tetriss oferują praktyczność w eleganckim wydaniu.

W paletę barw wpisują się trzy opcje: aluminium, chrom i czerń, co zapewnia łatwość dopasowania do różnorodnych wnętrz. Ich uniwersalność pozwala na zastosowanie w wielu rodzajach pomieszczeń i mebli, od kuchni, przez spiżarnię, po garderobę, łazienkę i przedpokój, dodając funkcjonalności każdej przestrzeni.

źródło i zdjęcia: REJS