PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Klej żelowy odkształcalny do płytek megaformatowych ALPOL AK 522 GELOSIL MAX

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2022-05-18

Bardzo duża siła wiązania, świetna przyczepność do podłoża i akumulacja wody - klej ALPOL AK 522 GELOSIL MAX to produkt, który sprawdzi się nie tylko na podłożach standardowych, ale też na odkształcalnych i trudnych materiałowo, w tym przy przyklejaniu okładzin o największych wymiarach dostępnych na rynku.

Firma Piotrowice systematycznie poszerza swoją ofertę handlową i wzbogaca ją o produkty, których zastosowanie i właściwości są zgodne z oczekiwaniami klientów i zmianami obserwowanymi na rynku.

W ostatnim czasie receptury produktów marki Piotrowice zostały poddane modyfikacjom, zmiany są zauważalne także w nazewnictwie materiałów i grafice ich opakowań. Wraz z nowościami w firmie, pojawił się też nowy produkt - ALPOL AK 522 GELOSIL MAX – klej do płytek żelowy, odkształcalny S1 w klasie C2TES1.

Zastosowana w recepturze kleju ALPOL AK 522 GELOSIL MAX unikalna kombinacja specjalnie modyfikowanych minerałów, w tym aktywowanych - pucolan i krzemionki, oraz dodatków zapewnia wyjątkowe własności tego produktu: wzmacnianie siły wiązania, spójności kleju, jego przyczepności do podłoża oraz akumulacji wody.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX jest klejem o wszechstronnym zastosowaniu umożliwianym przyklejanie okładzin różnej nasiąkliwości i wielkości, w tym materiałów:

  • o największych wymiarach dostępnych na rynku (tzw. megaformatowych),
  • spieków kwarcowych,
  • płytek typu SLIM.

To zupełna nowość w ofercie, pożądana na rynku ze względu na coraz większe formaty dostępnych płytek.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX pozwala na dostosowany do potrzeb, szeroki zakres regulacji konsystencji roboczej (od tiksotropowej do upłynnionej) przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. Daje również możliwość jednoczesnego wyrwania podłoża i przyklejania płytek na grubszej warstwie kleju (2-15 mm).

Klej nadaje się na podłoża standardowe (nieodkształcalne), krytyczne (odkształcalne) oraz trudne materiałowo, na które mogą być stosowane tylko najlepsze i najmocniejsze kleje z naszej oferty - ALPOL AK 514 i ALPOL AK 515.

W porównaniu do tych klejów, ALPOL AK 522 GELOSIL MAX został dopuszczony do stosowania na podłogach z desek, powłokach z reaktywnych żywic epoksydowych czy też na tworzywie sztucznym ABS.

Produkt dostępny jest w opakowaniu 25 kg.

Źródło i zdjęcia: Piotrowice

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum