PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okucia budowlane

Nowe uchwyty z serii PS - alternatywa dla klasycznej klamki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-04-13

Uchwyt do drzwi to dobry wybór, który jest interesującą i wygodną alternatywą dla klasycznej klamki.

Z zachwytem prezentujemy nowe uchwyty serii PS, których główną cechą charakteryzującą jest wykonanie z płaskownika. Nowe modele, które pragniemy Państwu przedstawić zostały stworzone z aluminium, co pozwala na wykończenie w kolorach palety RAL, powłokami INOX oraz ANODA F-40 (szlifowana).

Taki wachlarz możliwości pozwoli nam swobodnie dobrać kolor do zamierzonego efektu końcowego na drzwiach. Dostosowanie drzwi wraz z pochwytem do elewacji jest szalenie ważne, gdyż właśnie te reprezentacyjne elementy są priorytetowe - jako pierwsze witają naszych gości. Mogą zapraszać i przyciągać, jeśli całościowy design będzie spójny i popularnie mówiąc - ładny.

Na pierwszy front prezentacji weźmiemy pochwyt PS21, wykonany z płaskownika o szerokości 80 mm x 10 mm grubości.

Pochwyt PS21
Pochwyt PS21

Standardowo posiada 3 nóżki, a dla długości w przedziale 2001-2500 sugerowane są już 4 punkty mocujące, dzięki temu jest stabilny i wytrzymały. Uchwyt PS21 na drzwiach prezentuje się bardzo ekskluzywnie i charakterystycznie, szczególnie gdy zastosujemy efektowną imitację przedłużenia uchwytu PSN01.

Najlepszy efekt osiągniemy przedłużając z dwóch stron, góra i dół, na pełną wysokość drzwi, by pochwyt tworzył zgraną całość ze skrzydłem drzwiowym. Możemy wzbogacić go wizualnie stosując podświetlenie za pomocą wbudowanej taśmy LED na całej długości antaby. Do wyboru mamy 4 kolory podświetlenia: biały zimny (standard), biały ciepły, biały neutralny lub niebieski.

Efektowna imitacja przedłużenia uchwytu PSN01
Efektowna imitacja przedłużenia uchwytu PSN01

Drugą propozycją z serii PS jest uchwyt okrągły PS12 o średnicy Ø250.

Uchwyt okrągły PS12
Uchwyt okrągły PS12

Pochwyt PS12 jest klasyczny, minimalistyczny, można mu przypisać charakter kubistyczny. Nieco bardziej designerska wersja tego pochwytu to PS12W, wyróżnia się półokrągłym wycięciem. (zdjęcie poniżej) Na drzwiach wygląda nietuzinkowo i z pewnością doda pozytywnego charakteru, każdym drzwiom panelowym, ponieważ przypomina uśmiechniętą twarz.

Uchwyt okrągły PS12W
Uchwyt okrągły PS12W

W zanadrzu mamy jeszcze trzecią propozycję jaką jest uchwyt płaski kwadratowy o boku 250 mm, nazwany PS11. Kwadrat też możemy urozmaicić wycinając w nim otwór prostokątny o wymiarach 190x80, wtedy będzie już nosił nazwę PS11W.

Uchwyt płaski kwadratowy PS11
Uchwyt płaski kwadratowy PS11

Te dwa modele uchwytów, okrągły i kwadratowy, montowane są na jednej nóżce. Uchwyty sprzedawane są w opcji dwustronnej, czyli taki sam uchwyt będzie się znajdował po obu stronach drzwi.

Piękne geometryczne uchwyty doskonale wpasują się w nowoczesne loftowe wnętrza
Piękne geometryczne uchwyty doskonale wpasują się w nowoczesne loftowe wnętrza

Piękne geometryczne kształty uchwytów PS11 i PS12 oraz PS21 doskonale wpasują się w nowoczesne loftowe wnętrza, a szczególnie jeśli poddamy je anodowaniu na czarno ze szlifem F-40.

W takiej wersji bez wątpienia przyciągną oko i rzucą uśmiech zadowolenia na twarz każdego, kto będzie miał szczęście je zobaczyć i użyć. Decydując się na uniwersalną powłokę INOX, każdy styl wnętrzarski wzbogacimy funkcjonalną ozdobą. Uchwyty na drzwiach pełnią rolę dekoracyjną i praktyczną.

Nowe uchwyty z płaskownika zaprojektowane zostały z myślą o użytkowaniu zewnętrznym, dlatego doskonale sprawdzą się na drzwiach wejściowych do domu, do biura, jak i w budynku użyteczności publicznej, a jedyne ograniczenie to fakt, że przeznaczone są do drzwi panelowych, ze względu na zastosowane mocowanie.

WALA bardzo skrupulatnie projektuje, produkuje i wykańcza swoje produkty, m.in. z tego powodu jest czołowym polskim producentem okuć do drzwi. Poza uchwytami polecamy również zawiasy najwyższej klasy, klamki, gałki, szyldy, rygle, okucia do szkła. Gwarantujemy, że nasza szeroka oferta pochwytów, zadowoli każdy gust nawet najbardziej wysublimowany.

źródło i zdjęcia: WALA

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum