Uponor Systemy UPONOR
www.uponor.pl
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 130470
Aktualności Uponor

Polska traci miliardy przez setki awarii wodociągowych! Poznaj kluczowe rozwiązania
Polska sieć wodociągowa rośnie w imponującym tempie, lecz jej rozwój to nie tylko sukcesy, ale i nowe wyzwania. Według najnowszych danych GUS, na koniec 2023 r. zagęszczenie sieci wodociągowej wyniosło 108,7 km na 100 km², co oznacza wzrost o 0,7 km w skali roku. Wciąż jednak występują różnice między regionami - podczas gdy województwa śląskie i małopolskie mają najbardziej rozwiniętą infrastrukturę, w zachodniopomorskim i lubuskim sieć wciąż pozostaje rzadka. Tymczasem każde opóźnienie w modernizacji oznacza większe ryzyko awarii, które mogą paraliżować życie mieszkańców i szkodzić środowisku. Kluczowe staje się inwestowanie w inteligentne technologie, które zapewnią niezawodność dostaw i bezpieczeństwo wodociągów w obliczu rosnących wyzwań infrastrukturalnych.
12.03.2025

Woda droższa dla dużych odbiorców? Gminy mogą przejąć kontrolę nad taryfami
Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz ustawy - Prawo wodne. Kluczowe zmiany to większa autonomia gmin w ustalaniu taryf oraz ograniczenie roli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Nowością jest także możliwość wprowadzenia taryf progresywnych, które mają promować oszczędność – im większe zużycie, tym wyższa cena. Zwolennicy widzą w tym szansę na lepsze gospodarowanie wodą, sceptycy ostrzegają przed ryzykiem wzrostu kosztów dla rodzin i firm. Czy reforma rzeczywiście przyniesie korzyści, czy raczej wywoła falę kontrowersji?
12.03.2025

Polska na wodnym rozdrożu - czy zarządzanie wodą to priorytet na 2025 rok?
Polska stoi przed jednym z największych wyzwań ekologicznych i gospodarczych XXI wieku: kryzys zasobów wodnych. Nie każdy ma świadomość, że zmagamy się z problemem niedoboru wody. Średnie roczne zasoby na mieszkańca w naszym kraju to ok. 1600 m³, to trzykrotnie mniej niż wynosi średnia europejska - jak podaje IMGW-PIB/Centrum Badań i Rozwoju. W obliczu zmian klimatycznych, rosnącego zużycia wody oraz pogłębiającego się problemu susz, zarządzanie wodą staje się nie tylko wyzwaniem, ale i koniecznością.
11.03.2025