Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 52285
Przewód grzejny ELEKTRA SelfTec®

Samoregulujące przewody grzejne ELEKTRA SelfTec® to zestawy gotowe do układania, o określonych długościach, zakończone przewodem zasilającym o długości 1,5 m z hermetyczną wtyczką.ELEKTRA SelfTec®PRO oraz SelfTec®PRO TC to przewody na bębnie, których długość dostosowuje się do długości rurociągu, bezpośrednio na placu budowy. Wymagają jednak dodatkowo wykonania zakończenia przewodu oraz połączenia z przewodem zasilającym. ELEKTRA SelfTec®DW to przewód na bębnie, do stosowania wewnątrz rurociągu.

System ELEKTRA SelfTec® chroni nawet w najbardziej surową zimę: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Nie musimy obawiać się popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien, niedrożnych rur spustowych itp. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec® nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku. Praca systemu ELEKTRA SelfTec® opiera się na zjawisku samoregulacji przewodów grzejnych.

Przewody samoregulujące zbudowane są z dwóch równolegle ułożonych przewodów miedzianych, połączonych ze sobą rdzeniem z usieciowanego polimeru z dodatkiem grafitu. Rdzeń ten to samoregulujący element grzejny, którego rezystancja zmienia się w zależności od temperatury. Dzięki tej właściwości przewody zwiększają swoją moc grzejną przy obniżaniu się temperatury ogrzewanego elementu i odpowiednio zmniejszają, gdy temperatura wzrasta. Zmiany mocy następują tylko w miejscach występowania zmian temperatury i nie mają wpływu na moc grzejną w innych miejscach, dlatego przewodom samoregulującym nie grozi przegrzanie i mogą się nawet stykać lub krzyżować.

 
Elektra

Firma ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego, które mogą być układane jako ogrzewanie podłogowe wewnątrz pomieszczeń lub zabezpieczenie różnych elementów i powierzchni na zewnątrz budynków: zjazdów do garaży, chodników, ramp, rurociągów z wodą, rur z wodą pitną, zaworów, siłowników, dachów, wpustów dachowych, rynien i rur spustowych.

  Przeciwoblodzeniowa instalacja ELEKTRA zabezpieczająca okap dachu spadzistego

Grupy kabli i mat grzejnych ELEKTRA do zabezpieczeń przed zamarzaniem i oblodzeniem

Przewody grzejne ELEKTRA TuffTec™

Przewody dedykowane do układania w miejscach narażonych na trudne warunki instalacji i/lub pracy. Odporne na chwilową temperaturę ekspozycji (240°C), co pozwala na montaż bezpośrednio w asfalcie. Przeznaczone do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych, np. zjazdów do garaży, chodników, dachów, rynien i rur spustowych. Moc jednostkowa: 30 W/m.

Maty grzejne ELEKTRA SnowTec®Tuff

Maty przeznaczone do układania w miejscach narażonych na trudne warunki instalacji i/lub pracy (duża wytrzymałość mechaniczna). Odporne na chwilową temperaturę ekspozycji (240°C), co pozwala na montaż bezpośrednio w asfalcie. Służą do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych, np. zjazdów do garaży, chodników i ramp. Moc jednostkowa: 400 W/m².

Przewody grzejne ELEKTRA SelfTec®

Przewody grzejne zakończone przewodem zasilającym z hermetyczną wtyczką, przeznaczone do samodzielnego montażu – nie wymagają zastosowania regulatora, jedynie włączenia podczas opadów śniegu. Moc jednostkowa (+10°C): 16 W/m.

Przewody grzejne ELEKTRA SelfTec® DW

Przewody grzejne, które są stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rur. Mają dwuwarstwową powłokę (pierwszą z poliolefiny bezhalogenowej oraz dodatkową, zewnętrzną z LDPE dopuszczonego do kontaktu z żywnością) oraz atest PZH pozwalający na umieszczenie ich w rurociągach z wodą pitną. Moc jednostkowa (+10°C): 10 W/m.

Przewody grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO

Przewody grzejne, które przeznaczone są do rozbudowanych instalacji, montowane przez instalatorów ze względu na konieczność zakończenia przewodu i połączenia z przewodem zasilającym. Moc jednostkowa: 10, 20 lub 33 W/m.

Przewody grzejne ELEKTRA SelfTec®PRO TC

Przewody grzejne, które tworzą zaawansowany system ochrony przeciwzamarzaniowej elementów podatnych na uszkodzenia wywołane niską temperaturą, odporne na działanie wysokich temperatur podczas pracy i w stanie wyłączonym. Moc jednostkowa: 30 W/m².

Przewody grzejne ELEKTRA FreezeTec®

Przewody grzejne dostępne w określonych długościach, nie wymagają dodatkowego sterowania. Składają się z przewodu grzejnego zintegrowanego z termostatem oraz przewodu zasilającego z hermetyczną wtyczką. Przeznaczone do prostych instalacji (siłowniki, zawory i rury o śr. do 50 mm), do samodzielnego montażu. Moc jednostkowa: 12 W/m.

Maty grzejne ELEKTRA SnowTec®

To gotowe do układania elementy, składające się z przewodu Elektra VCD, upiętego taśmą w kształt maty. Do montażu wymagają obszaru o prostokątnych kształtach. Przeznaczone do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych, np. zjazdów do garaży, chodników, ramp. Moc jednostkowa: 300 W/m².

Przewody grzejne ELEKTRA VCD25

Jednostronnie zasilane przewody grzejne, które przeznaczone są do ochrony przed śniegiem i lodem powierzchni zewnętrznych o skomplikowanych kształtach (schodów, chodników itp.). Moc jednostkowa: 25 W/m.

Ochrona przeciwoblodzeniowa schodów na zewnątrz budynku z wykorzystaniem przewodów ELEKTRA VCD25

Przewody grzejne ELEKTRA VCDR

Przewody są dostępne w określonych długościach, zakończone przewodem zasilającym. Powłoka zewnętrzna przewodu jest odporna na działanie wysokich temperatur i promieniowania UV. Przeznaczone do zabezpieczania rynien i rur spustowych oraz ochrony połaci dachowych i krawędzi dachów przed mrozem, śniegiem czy lodem. Moc jednostkowa: 20 W/m.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum