Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domofony i wideodomofony

COMMAX - nowa jakość systemów wideodomofonowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-06-11

COMMAX to jeden z pierwszych producentów systemów domofonowych i wideodomofonowych na świecie. Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt modeli produktów domofonowych i wideodomofonowych tej marki cechujących się zróżnicowaną funkcjonalnością oraz wyglądem.

Szeroka gama produktów została rozszerzona o nowe modele HD o niespotykanej dotąd jakości i funkcjonalności. Monitory z panoramicznymi ekranami wielkości 7” i 10,1” wyświetlają obraz z paneli wejściowych wyposażonych w optykę HD 960p (1,3MPx) co przekłada się na 3–4-krotnie większą szczegółowość obrazu w porównaniu do standardowych kamer analogowych.

Zwiększenie jakości toru wideo nie wymaga dodatkowych zabiegów instalacyjnych - system pracuje poprawnie na standardowym oprzewodowaniu. Monitor posiada również możliwość wyświetlenia dodatkowych kamer obserwacyjnych pracujących również w rozdzielczości AHD 1,3MPx oraz 2MPx. Obsługę ułatwia dotykowy ekran.

Monitory obsługują panele wejściowe COMMAX - zarówno ze standardową optyką PAL jak i szeroką gamę paneli z optyką HD 1,3MPx. Użytkownik może wybrać modele dedykowane na wąskie słupki lub klasyczne oraz wyposażone w czytnik kart/breloków i/lub klawiaturę kodową umożliwiające otwarcie furtki i bramy za pomocą kodu i/lub transpondera zbliżeniowego.

Systemy wideodomofonowe COMMAX
Systemy wideodomofonowe COMMAX

W ofercie firmy jest także system IP wykorzystujący do transmisji sygnałów sieć Ethernet. System wideodomofonowy IP COMMAX może być skonfigurowany z monitorami 7” i 10" z ekranem dotykowym, funkcją przeglądarki www, podglądem kamer CCTV IP, interkomem oraz przekierowaniem na aplikację mobilną oraz kamerami jedno i wieloabonentowymi, z funkcją wejścia przez bluetooth i przyciskami sprzyjającymi osobom niedowidzącym.

Monitory IP COMMAX to główne "centrum dowodzenia" systemu wideodomofonowego. Poza oczywistymi funkcjami komunikacji z panelami wejściowymi posiadają udogodnienia ułatwiające integrację z systemem obserwacyjnym CCTV IP, komunikację interkomową (dla monitora CIOT-1020M także wideointerkom), pamięć zdarzeń z zapisem filmów z paneli wejściowych, funkcjonalne aplikacje: przeglądarkę internetową, zegar, kalkulator, informacje pogodowe a także przekierowanie rozmów na urządzenia mobilne. Instalacje ułatwia zasilanie monitorów ze standardowego switcha PoE.

Systemy wideodomofonowe COMMAX - zobacz całą ofertę

Stacje bramowe to panele jednoabonentowe oraz rozbudowane panele do zastosowań wielorodzinnych. Rozdzielczość 2MPx /3MPx gwarantuje wysoką jakość obrazu wyświetlanego na monitorach oraz urządzeniach mobilnych.

Słów kilka o firmie COMMAX:
Firma COMMAX została utworzona 1 kwietnia 1968 roku jako "JoongAng Electronics Co.", kiedy koreański przemysł elektroniczny był jeszcze w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Od początku firma mierzyła bardzo wysoko i prowadziła ekspansję na rynki międzynarodowe stając się pierwszym koreańskim eksporterem domofonów.

Wkrótce firma COMMAX stała się jednym z wiodących firm eksportowych w Korei. Jako pierwsza na świecie uzyskała certyfikaty UL i TUV dla wideodomofonów. W 1999 roku nazwa firmy została zmieniona na COMMAX Ltd w celu zintegrowania wizerunku spółki. Dodatkowo, jako dowód jej integralności i przejrzystości w zakresie zarządzania, od stycznia 2000 roku firma jest notowana na giełdzie KOSDAQ.

Firma przeznacza 20% swoich dochodów na prace badawczo-rozwojowe działu R&D. Efektem jest wprowadzanie na rynek 30~40 nowych produktów rocznie. Aktualnie firma produkuje ponad 500 modeli urządzeń. W roku 2018 firma COMMAX obchodziła 50-lecie istnienia. Na lokalnym, koreańskim rynku należy już do elitarnego grona czterech firm, które mogą poszczycić się nieprzerwaną działalnością od 50 lat.

źródło i zdjęcie: GDE Polska

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum