Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Farby, emalie, systemy dekoracyjne

Ultimate Grey i Illuminating Yellow Śnieżki kolorami roku 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-01-22

Instytut Pantone, tradycyjnie już wytypował kolory odzwierciedlające naturę nowego roku. Wśród nich znalazły się, podobnie jak w 2016 roku, aż dwie barwy: kojąca Ultimate Grey (odcień szarości) i optymistyczna Illuminating Yellow (odcień żółci). kanwie żółto-szarej kolorystyki możemy więc urządzić modne i optymistyczne wnętrza, w których czuć ducha 2021 roku, pełnego wiary w dobrą przyszłość.

Stonowana barwa wiodąca plus dodatki

Sprawdzonym patentem na piękną aranżację pomieszczeń jest wybór stonowanej barwy wiodącej - w tym przypadku szarości oraz energetycznych dodatków w odcieniach koloru żółtego, które ją uzupełnią. Gdy odpowiednio wyważymy proporcje, rezultat końcowy może przerosnąć nasze oczekiwania.

Pomalowane na szaro ściany stworzą ponadczasowy efekt, a jeśli użyjemy plamoodpornej farby, jak np. Śnieżka Plamoodporna, powierzchnię łatwo utrzymamy również w czystości przez długi czas. Pamiętajmy, że malowanie to także najszybszy sposób na ponowną zmianę wyglądu wnętrza, kiedy zapragniemy jego metamorfozy.

Aranżacja salonu kolorami roku 2021 Ultimate Grey i Illuminating Yellow. fot. FFiL Śnieżka
Aranżacja salonu kolorami roku 2021 Ultimate Grey i Illuminating Yellow. fot. FFiL Śnieżka

Jakie wyposażenie dobrać do pomieszczenia?

W przypadku salonu, który stanowi centrum życia każdego domu doskonale będzie wyglądała grafitowa sofa– piękna i niezwykle praktyczna - jasne obicia szybko się brudzą, a więc wymagają częstego prania. Aby wybrany przez nas wypoczynek zyskał świeży wygląd, wystarczy przyozdobić go dekoracyjnymi poduszkami, nawiązującymi odcieniem do Illuminating Yellow.

W takiej tonacji powinny być także utrzymane inne tekstylia: zasłony, dywany, narzuty… Warto bawić się deseniami i ciekawymi fakturami materiałów, gdyż w ten sposób uzyskamy wielowymiarowy efekt i głębię. Dodatkowo, meble sprawdzą się zarówno na białym, jak i czarnym wybarwieniu.W pierwszym przypadku nawiążemy bez problemu do klimatu boho czy stylu skandynawskiego, a w drugim do industrialnego bądź nowoczesnego, dopasowując odpowiednie dodatki.

Nowoczesna i Energiczna z palety barw Śnieżki Plamoodpornej

A gdyby tak odwrócić akcenty kolorystyczne w aranżacji? Nie musimy wymalować na żółto wszystkich ścian, ale np. tylko jedną z nich, tą najbardziej eksponowaną w naszym mieszkaniu. Pozostałe można zaś pokryć szarą farbą, używając np. odcienia „Nowoczesna” z palety barw Śnieżki Plamoodpornej, który złagodzi żywiołowość słonecznej tonacji (jak chociażby „Energiczna” z tej samej kolekcji).

Farby Nowoczesna i Energiczna z palety barw Śnieżka Plamoodporna. fot. FFiL Śnieżka
Farby Nowoczesna i Energiczna z palety barw Śnieżka Plamoodporna. fot. FFiL Śnieżka

Innym ciekawym patentem jest wymalowanie przy użyciu farby strukturalnej, imitującej powierzchnię betonową i zakup mebli o żółtym wybarwieniu, najlepiej w połysku, pamiętając, aby nie przesadzić z ilością takiego wyposażenia (dobrze będzie wyglądać też żółto-złota struktura i szare meble). Dzięki temu stworzymy oprócz kolorystycznego, dodatkowo interesujący kontrast faktur: mat/chropowatość kontra błysk.

Aktualnie niezwykle modne są również dekoracje 3D na ścianach w postaci cienkich listewek ułożonych szeregowo obok siebie - możemy wykorzystać ten patent np. w salonie, na tzw. ścianie medialnej. Wystarczy ją pomalować na szaro, a listewki na żółto, przyklejając je na środku na co najmniej 1/3 powierzchni. Na takiej konstrukcjiciekawie będzie prezentował się telewizor – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Barwy mają ogromną moc terapeutyczną

Każdy rok przynosi nowe wyzwania. Z biegiem lat zmieniamy się i mamy inne oczekiwania, również w kwestii wystroju naszego domu. Za pomocą kolorów możemy w prosty sposób dostosować swoje ukochane miejsce do nowych czasów i związanych z nimi potrzeb. Barwy mają ogromną moc terapeutyczną. W niepewnych czasach doceniamy ich działanie. Bawmy się więc nimi - na zdrowie!

źródło i zdjęciaL FFiL Snieżka SA

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum